Piękna kuchnia we włoskim stylu

Italia kojarzy się powszechnie z piękną architekturą i krajobrazami, mnóstwem zabytków,  wypoczynkiem i… gorącym słońcem. Jedni uwielbiają włoskie wina, inni włoskich artystów, jeszcze inni klimatyczne renesansowe miasteczka, ale chyba największą popularnością cieszy się jednak włoska kuchnia. Makarony w aksamitnych sosach, pyszne pizze, proste i finezyjne sałaty oraz niezrównane desery – oto jej kwintesencja. Przysłowiową kropką nad „i” włoskiego smaku jest doskonała i aromatyczna kawa.

Włosi kochają kuchnię! Kochają też jeść… Nikt nie potrafi celebrować posiłków tak jak oni. W kręgu swoich znajomych i bliskich chętnie prowadzą dyskusje na temat menu ostatniej kolacji i dokładnie omawiają właściwości smakowe deseru. Kochają także wszystko co z kuchnią związane i dbają o atmosferę tego najważniejszego miejsca w domu, w którym zbiera się cała, często wielopokoleniowa, rodzina.

dekoracja kuchni1

fot. Empik

Skromnie, ale ze smakiem

Trudno szukać kucharza – czy to amatora czy zawodowca – który nigdy nie spróbował swoich sił, przygotowując potrawy rodem z Italii. Gotujemy je szczególnie chętnie, również dlatego, że są stosunkowo tanie i łatwe w przygotowaniu, a do tego nie są czasochłonne.
By w naszych kuchniach zapanował słoneczny klimat Włoch zanim wybierzemy się po składniki do wspaniałych potraw, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów, które ułatwią nam „włoskie gotowanie”. Łyżka do spaghetti, miarka do makaronu, noże do pizzy i sera, mikser do vinegrette – to właśnie takie drobne przedmioty usprawnią pracę w kuchni i pomogą wznieść się na wyżyny włoskiej sztuki kulinarnej. Warto również zakupić kolorowe naczynie do zapiekania, które wyjęte prosto z piekarnika będzie idealnie prezentować się na stole, oraz kamień do pizzy – dzięki niemu zakalec nie powinien się nam przydarzyć.

dekoracja kuchni2

fot. Empik

Teraz czas wyruszyć po oliwy, aromatyczne sery, włoskie szynki i sezonowe warzywa. Na parapecie nie może zabraknąć doniczek z ziołami. Dzięki nim aromaty włoskiej kuchni będą nam towarzyszyć już od przekroczenia jej progu.

dekoracja kuchni3

fot. Empik

Aromat włoskiej kawy

Italia to nie tylko kraj makaronu, ale także pysznej, aromatycznej kawy. Poranne cappuccino i mocne espresso, spożywane ze smakiem niemal przez cały dzień, towarzyszą Włochom od wieków i wymagają odpowiedniego ceremoniału. Dobry smak wcale nie wymaga drogiego i zajmującego wiele miejsca ekspresu do kawy. Można go uzyskać z pomocą prostej w użytkowaniu kawiarki do ciśnieniowego parzenia kawy, która ma niemal status wizytówki słonecznej Italii.

dekoracja kuchni4

fot. Empik

Bella Cucina, czyli piękna kuchnia we włoskim stylu

Włoska kuchnia to także typowo włoska estetyka oparta na kilku podstawowych kolorach oraz oszczędnej formie, która często koresponduje z historycznym kształtem przyrządów kuchennych powielanym konsekwentnie aż do dziś.

Dla wszystkich smakoszy włoskiej kuchni Empik przygotował kolekcję „Bella Cucina”, która pomoże nadać naszym potrawom subtelny śródziemnomorski smak. Znajdziemy w niej między innymi: kamienie do pizzy, miksery do vinaigrette oraz zestawy kulinarne do makaronów i komplety noży. Kolekcję uzupełnia wybór typowo włoskich kawiarek oraz filiżanek i kubków w różnych wzorach i rozmiarach.

dekoracja kuchni5

fot. Empik

Kolekcja „Bella Cucina” będzie dostępna w salonach Empik oraz na empik.com już od 10 września.

Leave a Reply