Pomysły na porządek w szafkach i szufladach

Kuchnia jest sercem każdego domu. Jej urządzenie to prawdziwe wyzwanie. Wymaga nie tylko wyobraźni, czasu, ale też znajomości rozwiązań dostępnych na rynku. Jak urządzić i wyposażyć to pomieszczenie, aby było nie tylko piękne i przytulne, ale też funkcjonalne i praktyczne?

wyposazenie szafek i szuflad kuchennych

Kuchnia Nobilia

Prędzej czy później każdemu z nas przyjdzie zmagać się wyborem odpowiednich mebli i akcesoriów kuchennych. Ilość przedmiotów, jakie musi pomieścić nasza kuchnia, wymaga wyboru specjalnych rozwiązań. Przedstawiamy garść propozycji, które sprawią, że korzystanie z tego pomieszczenia stanie się prawdziwą przyjemnością.

wyposazenie szafek kuchennych

Kuchnia Nobilia

Kuchnia – królestwo szafek i szuflad

Na rynku pojawia się coraz więcej szafek i szuflad, które zaskakują nie tylko swoją pojemnością, ale też praktycznymi rozwiązaniami. Z pewnością ciekawą metodą stosowaną przez producentów przy konstrukcji szuflad jest zastąpienie tradycyjnego relingu szkłem lub metalem. Boki wykonane z takiego materiału zapewniają nie tylko dodatkową stabilność, ale też sprawiają, że szuflada jest wtedy bardziej pojemna. Dzięki temu przechowywane tam przedmioty, jak garnki czy pokrywy nie wypadają z szuflady.

bok szuflady ze szkla

Bok szuflady wykonany ze szkła

bok szuflady z metalu

Bok szuflady wykonany z metalu

Coraz większą popularność zdobywają również szafki zlewowe, które są całkowicie pozbawione uchwytów.

Najlepszym rozwiązaniem jest montaż szafki zlewowej z siłownikiem. Jest to niezwykle praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Na jej dnie, między cokołem a frontem, zamontowany jest siłownik z lampką. Zatem aby wysunąć szufladę należy świadomie przerwać obwód świecący, najlepiej przez dotknięcie lampki czubkiem buta. Decydując się na instalację akurat tego rozwiązania, mamy pewność, że unikniemy przypadkowego otwarcia szafki – mówi Marzena Mańk, właścicielka studia mebli kuchennych Atrii (http://www.kuchniewarszawa.com.pl/)

Pomysły na porządek w szufladach

Zaskakują również pomysły wypełnienia szuflad. Obok tradycyjnych wkładów na sztućce (drewnianych, z regulowanymi podziałkami) pojawiają się także propozycje z wyższej półki. Takie wypełnienie może zawierać między innymi: specjalną przegródkę  na noże, na chochle, na pozostałe sztućce, luksusowe młynki, a także niezwykle praktyczne pojemniki ze szklanym wieczkiem, dzięki któremu nie ma potrzeby wyciągania pojemnika, aby sprawdzić jego zawartość.

wklad do szuflady 1

Wkład do szuflady

wklad do szuflady 2

Wkład do szuflady

Również przy popularnych szufladach “cargo” producenci prześcigają się w pomysłach na nowe, praktyczne rozwiązania. Można tu chociażby wspomnieć o szufladach, których wnętrze wykonano z płóciennej siatki. Świetnie nadają się do przechowywania bułek czy bagietek. Nowością zaproponowaną przez niemiecką markę Nobilia są także szuflady bez półek, jedynie z pojemnikami wiszącymi na szynach. Na rynku pojawiła się także wersja ekologiczna ze specjalnymi metalowymi drutami na butelki.

szuflada cargo

Szuflada cargo

Kłopotliwy narożnik

Kiedy projektujemy kuchnię i wybieramy do niej meble chcemy efektywnie wykorzystać każdy element tej, często niewielkiej, powierzchni. Również kłopotliwy narożnik.

Polacy chcą w funkcjonalny sposób  zagospodarować tę część kuchni. W zależności od jej wymiarów narożnik można urządzić na kilka sposobów. Wyjątkowo praktyczna jest tzw. karuzela, w której drzwi otwierają się do środka. Dzięki temu nie obijają się o sąsiednie meble i nie blokują miejsca. Jednak takie rozwiązanie znajduje zastosowanie tylko w większych kuchniach, ponieważ najbardziej praktyczna wielkość karuzeli to 90×90 cm – wyjaśnia Marzena Mańk.

szafka narozna karuzela

Szafka narożna karuzela

Alternatywą może być popularny Le Mans, który zajmuje mniej miejsca niż karuzela. Tutaj drzwi otwierają się na zewnątrz, a półki szafki się wysuwają, przez co uzyskujemy łatwy dostęp do jej całej zawartości.

Szafka narozna Le Mans

Szafka narożna Le Mans

Bez wątpienia rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym zagospodarowanie kuchni, tak aby była ona praktyczna i funkcjonalna, będzie czystą przyjemnością.

kuchnia meble i wyposazenie

Kuchnia Nobilia

meble kuchenne wyposazenie

Kuchnia Nobilia

Leave a Reply