Pojemniki próżniowe dla ochrony żywności

Jeśli chcesz, aby twoja żywność zachowała świeżość na dłużej, zainwestuj w nowoczesną technologię przechowywania produktów spożywczych.  

Na świecie coraz większą popularnością cieszy się metoda bezpiecznego przechowywania żywności w próżni. Od niedawna także w Polsce dostępne są systemy próżniowe niemieckiej marki superVAC, które pozwalają zachować świeżość produktów żywnościowych nawet do pięciu razy dłużej.

Jak to działa?

System superVAC zapewnia utrzymanie świeżości artykułów spożywczych, dzięki innowacyjnej technologii opartej na procesie wytwarzania próżni. Za pomocą specjalnej pompki i zaworka usuwamy z zamkniętego naczynia powietrze, zmieniając przy tym ciśnienie na podciśnienie w jego wnętrzu. Pozwala to na wyeliminowanie możliwości rozwoju szkodliwych bakterii i drobnoustrojów, które przyczyniają się do rozkładu jedzenia. Przestrzeń pozbawiona powietrza pozwala ponadto na utrzymanie naturalnych walorów wizualnych, smakowych i aromatycznych jedzenia.

Pojemniki próżniowe superVAC dla ochrony żywności

Pojemniki próżniowe superVAC dla ochrony żywności

Na straży zdrowia

Naczynia próżniowe superVAC umożliwiają także zachowanie maksimum wartości odżywczych warzyw i owoców. Pamiętajmy że tracą one witaminy na skutek kontaktu z powietrzem w niezwykle szkodliwym procesie utleniania. Pojemniki superVAC z których tlen zostaje usunięty zapewniają odpowiednie warunki ich przechowywania, pozwalając zachować pełnię składników odżywczych. Dzięki temu mamy pewność, że spożywamy żywność zdrową i pełnowartościową.

Testuj śmiało

Ponadto producent systemów superVAC, firma AWG Polska, w ramach akcji „Sprawdź to  sam, przetestuj!” umożliwia całkowicie bezpłatne testowanie produktu w domu klienta na terenie Warszawy, Rzeszowa i Śląska.

Leave a Reply