Probiotyki – z myślą o zdrowiu

Niewłaściwa dieta, stres oraz mało aktywny tryb życia to najczęstsze przyczyny kłopotów trawiennych. Aby im zapobiegać, warto sięgać po mleczne produkty funkcjonalne z probiotykami, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Probiotyki (gr. pro bios, czyli dla życia) to wyselekcjonowane kultury żywych bakterii, które wykazują korzystny wpływ na zdrowie (wg definicji FAO/WHO). Spożywane regularnie, pomagają utrzymać prawidłowy poziom mikroflory w przewodzie pokarmowym. Zdaniem ekspertów te dobroczynne mikroorganizmy kolonizują błonę śluzową jelit, dzięki czemu uniemożliwiają przenikanie do organizmu chorobotwórczych drobnoustrojów. Dodatkowo obniżają pH przewodu pokarmowego i przyspieszają trawienie.

kanapka z serem

(Produkty bogate w probiotyki są korzystne dla naszego zdrowia)

Naturalnym sposobem na dostarczenie organizmowi prozdrowotnych bakterii jest spożywanie funkcjonalnych produktów nabiałowych z probiotykami. O tym, czy dany produkt możemy zaliczyć do probiotycznych decyduje zawartość szczepu kultur bakterii o udokumentowanych właściwościach prozdrowotnych.Konsumenci powinni szukać na etykiecie produktu pełnej, trójczłonowej nazwy szczepu. Podanie na opakowaniu niepełnej nazwy wskazuje, że w produkcie znajdują się jedynie żywe kultury bakterii, a nie konkretny szczep o udowodnionym naukowo działaniu.

Serek Wiejski z probiotykiem pod logo Piątnica plus  jest pierwszym tego typu serkiem cottage cheese w Polsce. Zawiera naukowo przebadany szczep HOWARU® Dophilus (łac. Lactobacillus acidophillus NCFM). Regularne jedzenie Serka Wiejskiego z probiotykiem zwiększa uczucie komfortu jelitowego i w sposób naturalny wspomaga procesy trawienne organizmu.

serek z probiotykiem

(Serek wiejski z probiotykiem od OSM Piątnica)

Serek Wiejski z probiotykiem to zdrowa przekąska, która stanowi jeden z elementów dobrze zbilansowanej diety. Produkt rekomendowany jest nie tylko osobom odczuwającym dyskomfort trawienny, ale także wszystkim, którzy prowadzą nieregularny tryb życia lub którzy poszukują produktów wysokobiałkowych. Serek Wiejski z probiotykiem jest cennym źródłem białka (11 g na 100 g produktu), przy niskiej zawartości węglowodanów
i 5% zawartości tłuszczu.

Serek Wiejski z probiotykiemdostępny jest w sklepach na terenie całego kraju w ergonomicznym kubku o gramaturze 150 g, w cenie ok. 2  zł/szt.

Leave a Reply