Proekologiczne rozwiązania do łazienki

Grasz w zielone? Od takich słów zaczynała się popularna kiedyś zabawa, w której zwyciężał ten, kto miał przy sobie coś w kolorze zielonym np. świeży liść. Dziś także wygrywa ten, kto „ma zielone”. Mowa oczywiście o proekologicznych rozwiązaniach, które optymalnie wykorzystując wodę i energię, pozwalają oszczędzać pieniądze i chronić przyrodę. Wprowadź z Villeroy & Boch zielone technologie do swojego domu i …wygrywaj

wannaVilleroy & Boch proponuje wanny z Quarylu® – innowacyjnego materiału, który pozwala na dłużej zachować przyjemnie ciepłą temperaturę wody. Możesz delektować się gorącą kąpielą i oszczędzać: wodę i energię potrzebną na jej podgrzanie. Ponadto, Quaryl® ma jeszcze dwie proekologiczne właściwości: niezwykle łatwo utrzymać go w czystości, więc zmniejsza ilość zużytych detergentów i jest w pełni recyklingowalny.

miska ustepowa
Kolejnym proekologicznym rozwiązaniem jest Aquareduct, w który wyposażone są miski Subway 2.0 i Joyce oraz wybrane modele z kolekcji My Nature, Omnia Architectura i O.novo. To system, który do pojedynczego spłukiwania potrzebuje zaledwie 3 lub 4,5 litra wody, a efekt jest ten sam, jak przy użyciu standardowych 6 litrów.

toaleta
Villeroy & Boch ma w swoim portfolio miskę – Omnię Architecturę GreenGain, która zużywa aż 40 procent wody mniej, niż tradycyjne modele. Do spłukiwania wystarcza 2 lub 3,5 litra wody. W kategorii pisuarów redukcja wody poszła jeszcze dalej. Specjalny syfon, który można zamontować na większości pisuarów Villeroy & Boch, ogranicza zużycie wody ze standardowych 2 litrów do 0.8 litra wody. Dostępny jest także nowoczesny system do automatycznego spłukiwania – proDetect, który działa tylko po skorzystaniu z pisuaru i nie reaguje na przechodzące obok osoby czy znajdujące się w pobliżu przedmioty.

umywalkaProekologiczne rozwiązania są tam, gdzie jest ceramicplus. A możesz go zaprosić do wnętrza pod wieloma postaciami. Zlewozmywaki, umywalki, bidety, miski WC, pisuary oraz płytki ścienne – specjalne szkliwo ceramicplus jest dostępne dla tych wszystkich kategorii grupowych. Jak działa? To niezwykle gładka, pozbawiona porów powierzchnia, na której kropelki wody łączą się ze sobą i spływają do odpływu. Wraz z nimi zabierane są brudy i osady, dzięki czemu nie trzeba szorować ceramiki silnymi detergentami. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonymi przez Villeroy & Boch, z ceramicplus potrzebujesz 10 razy mniej czasu na czyszczenie, zużywasz 10 razy mniej środków chemicznych i 10 razy mniej wody. I masz dużo więcej czasu na tradycyjną grę w zielone!

Leave a Reply