Sprawdź, czy telewizor pasuje do Twojego mieszkania

Decydując się na zakup telewizora zastanawiasz się jak będzie on wyglądał w mieszkaniu. Przecież dobrze wyglądający telewizor w sklepie nie musi wcale pasować do naszego salonu czy też innego wnętrza. Dlatego często zadajemy sobie pytania: w jakim pomieszczeniu najlepiej go postawić – w salonie, sypialni…? Czy lepiej go powiesić na ścianie, a może postawić?

Darmowe testowanie telewizora

W świadomym wyborze telewizora pomaga Philips, który stworzył „wirtualnego doradcę”. A dokładniej mówiąc, aplikacje TV Buying Guide, która wirtualnie pozwala zobaczyć jak dany model telewizora będzie wyglądał w mieszkaniu.

aplikacja

Jak zauważa Agnieszka Rębelska, marketing manager z TP Vision, zakup telewizora wcale nie jest taki łatwy. Analizujemy nie tylko jego parametry, ale zastanawiamy się także, czy dany model będzie pasował do wnętrz naszego mieszkania. – Aplikacja TV Buying Guide, bez zbędnego wydawania pieniędzy, pozwala nam w sposób szybki i świadomy wybrać odpowiedni telewizor. Wybiera ona sprzęt do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wystarczy, że pobierzemy ją na smartfon lub tablet z Androidem lub iOS – wyjaśnia Rębelska.

Jest to możliwe dzięki technologii „Augmented Reality” (tzw. marker AR). Wystarczy tylko, że użytkownik wydrukuje na kartce A4 znacznik AR ze strony www.philips.pl. Następnie wydrukowany znacznik należy umieścić w dowolnym miejscu, np. na ścianie, stoliku, w kuchni, pokoju. Kolejny krok to włączenie aplikacji i ukierunkowanie smartfonu lub tabletu na marker.

Wtedy na ekranie naszego urządzenia wyświetli się wirtualny model telewizora w 3D. Użytkownicy nie tylko mogą wybrać jego rozmiar, ale zobaczyć także, jakie efekty daje Ambilight, który posiadają jedynie telewizory Philipsa – wyjaśnia Agnieszka Rębelska.

Aplikacja TV Buying Guide jest darmowa. Można ją pobrać z Apple iTunes lub Google Play.

Leave a Reply