Sprawdzone sposoby na czyste srebro…

Wiosna już na dobre zagościła na naszych podwórkach. Pora więc zrobić generalne porządki. Umyj okna, wypierz firanki, posprzątaj najgłębsze zakamarki szafy… Zrób też porządek w biżuterii. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na czyste srebro. Sprawdź i zainspiruj się…

#1 Soda z wodą

Wymieszaj sodę z wodą, w takiej proporcji, aby stworzyć gęstą pastę. Następnie nałóż ją na zanieczyszczony pierścionek i delikatnie pocieraj miękką ściereczką. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się, jeśli posiadasz biżuterię, która ma liczne wgłębienia i wypukłości.

#2 Folia aluminiowa

Rozerwij arkusz folii aluminiowej, tak, aby jego wielkość przykryła dno plastikowego bądź szklanego pojemnika. Umieść na folii aluminiowej biżuterię. Przygotuj roztwór: do 0,5 litra wrzącej wody, wsyp 0,5 szklanki sody oczyszczonej, a następnie zalej nim srebro. Aby efekt był jeszcze lepszy, przetrzyj srebrne elementy ściereczką.

Depositphotos 192190078 s 2019

#3 Pasta do zębów

W przypadku niewielkich zabrudzeń, doskonale sprawdzi się pasta do zębów, naniesiona na gąbkę do naczyń. Przetrzyj nią biżuterię, a następnie umyj pod ciepłą wodą. Gotowe!

Depositphotos 31967055 s 2019

Leave a Reply