Szafa w jadalni: pomysłowe rozwiązania

Pojemne szafy to nie tylko miejsce na składowanie ubrań. Dużo przestrzeni do przechowywania przydaje się również w innych pomieszczeniach. Przykładem jest jadalnia, gdzie szafy zintegrowane służą jako kredens.

szafa do jadalni 1

fot. Raumplus

szafa do jadalni 2

fot. Raumplus

Przestrzeń mieszkań jest coraz staranniej projektowa. Tak samo jak funkcjonalność rozwiązań liczy się w nich estetyka wykończenia. W jaki sposób je pogodzić? Odpowiedź jest jedna: dopasować projekt do indywidualnych potrzeb.

Taką możliwość dają systemy szaf zintegrowanych Raumplus. Ich uniwersalność sprawia, że mogą zostać wykorzystanie również w jadalni lub kuchni, gdzie posłużą jako kredens. Wpasowana w architekturę pomieszczenia szafa montowana jest we wnęce lub ustawiana wzdłuż ściany. Systemy Raumplus dają również możliwość zabudowania szafą trudno dostępnych miejsc, takich jak skosy lub narożniki pomieszczeń.

szafa do jadalni 3

fot. Raumplus

Skonfigurowanie mebla na potrzeby przechowywania akcesoriów kuchennych i produktów umożliwiają regały Legno i Ecoline. Oba modele wykonane są z wysokiej jakości płyt, do których należą produkty włoskiej marki Cleaf wykańczane wytrzymałym laminatem wiernie odwzorowującym różne gatunki drewna z wyczuwalną pod palcami fakturą słojów. Jako zamknięcie stosowane są drzwi przesuwne: S800, S1200, S1500, S3000. Ich ramy wypełniane są wielkoformatowym szkłem lub płytą. Maksymalny wymiar skrzydła pozbawionego szprosów wynosi 160 x 300 cm. Ciekawą propozycją jest również przesuwny model C42 z szeroką ramą, która pokryta może zostać fornirem, lakierem lub laminatem. Maksymalny wymiar skrzydła drzwi C42 wynosi 150x 275 cm – mówi Aneta Świderska, projektant w Raumplus.

szafa do jadalni 4

fot. Raumplus

szafa do jadalni 5

fot. Raumplus

Dla zwolenników klasycznych drzwi wahadłowych Raumplus proponuje systemową szafę Turn. Front modelu wykończone są: laminatem, skórą lub fornirem. Daje to możliwość idealnego dopasowania szafy do aranżacji wnętrza. A w przypadku mebla znajdującej się we wnęce, nawet uzyskanie jednolitego efektu wykończenia na froncie i ścianie. Regał posiada skonfigurowane odpowiednio do funkcji półki i szuflady. Wymiar jednego modułu szafy Turn wynosi 275×122 cm i 90 cm głębokości.

szafa do jadalni 6

fot. Raumplus

szafa do jadalni 7

fot. Raumplus

Nowością, która pojawi się na polskim rynku pod koniec roku jest klasycznie zamykana wersja drzwi S1200. Przeszklone skrzydło (80 x 270 cm) daje efekt witryny eksponującej kolekcję szkła i porcelany. Lekkości doda jej regał Uno w wersji ze szklanymi półkami.

szafa do jadalni 8

fot. Raumplus

szafa do jadalni 9

fot. Raumplus

Systemy szaf obejrzeć i kupić można w showroomie marki Raumplus w Warszawie, przy ul. Burakowskiej 5/7 www.raumplus.pl

szafa do jadalni 10

fot. Raumplus

szafa do jadalni 11

fot. Raumplus

Leave a Reply