Zobacz trendy kolorystyczne 2012

Kolekcje wiosna-lato 2012 nie dotyczą tylko mody odzieżowej. Producenci farb prezentują najnowsze trendy kolorystyczne, które odmienią nasze wnętrza.

Tym razem propozycja farb Magnat: cztery główne trendy kolorystyczne to Multikulturalizm, XXI wiek, Wiatr przyszłości oraz Eco design.

Multikulturalizm

kolory scian

Multikulturalizm - nowy trend kolorystyczny farb Magnat

Multikulturalizm jest najnowszym trendem, który poprzez wieloznaczność kultur wpływa na rozwój designu i zmienia świadomość jego odbiorców.

Trend ten jest mieszanką różnych struktur i faktur. Pojawiają się tu stonowane barwy jako symbol przenikania się, ale również ostre kontrasty, które występują na granicy różnych tożsamości.

Eco Design

nowoczesne wnetrza

ECO Design to trend, w którym pojawiają się kolory natury i Ziemi - farby Magnat.

ECO Design wiąże się z ciepłem i bezpieczeństwem manifestowanym odpowiednimi materiałami. Są to kolory i farby przyjazne człowiekowi. W tym trendzie dominują klasyczne wnętrza, wywołujące naturalnie „miękkie” wrażenia i cechujące się dużym szacunkiem dla tradycji. Pojawiają się w nim również elementy rękodzieła artystycznego, tworzącego mieszankę płaszczyzn jednobarwnych z wzorzystymi.

Dominują kolory natury i Ziemi. Modne barwy to ochry, sepie, nowe zielenie oraz ich uzupełnienie – wysmakowane brązy, dające silne poczucie bezpieczeństwa. Trend ten jest nieco nostalgiczną koncepcją, budującą romantyczną przestrzeń teraźniejszości.

XXI wiek

malowanie scian

XXI wiek - nowy trend kolorystyczny w farbach Magnat

Trend XXI wiek jest synonimem współczesności. Motywy geometryczne sprawiają,
że wnętrza są szalenie nowoczesne i funkcjonalne, zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii.

W materiałach stosuje się unikalne komponenty, pozwalające na uzyskanie odpowiedniego efektu. Trend ten jest mieszanką wielu stylów i elementów dekoracyjnych – tak jak w sieci spotykają się różne osobowości, tak tu mamy do czynienia z różnorodnością kolorów i struktur.

Wiatr przyszłości

nowoczesne kolory scian

Wiatr przyszłości - nowy trend kolorystyczny w farbach Magnat

„Wiatr przyszłości” jest trendem spontanicznym i energetycznym, inspirowanym latami 70. i 80. XX wieku we współczesnym wydaniu. Charakteryzuje się olbrzymią energią kolorów i lekkością wiatru. Niesie w sobie to, co najmodniejsze i najnowocześniejsze.

W tym trendzie można spotkać bardzo odważne i zdecydowane połączenia barwne. Dominuje tutaj przede wszystkim zasada kontrastu, oparta na połączeniach ostrych kolorów. Często występuje tu żółć z różnymi połączeniami. Swoją świetność zaznaczają wnętrza z geometrycznymi meblami, na tle barwnych ścian.

Jest to trend oparty w dużej mierze na umiejętności łączenia kolorów i struktur z różnych stylizacji. Jest przeznaczony dla świadomych użytkowników, którzy są pewni swoich przekonań oraz panującej mody.

Przed remontem zobacz koniecznie nasz poradnik:
Malowanie ścian krok po kroku

Polecamy również wiosenne kolory ścian – nowe farby.

Leave a Reply