Barierki zabezpieczające dla dzieci

Pierwsze kroki stawiane przez dziecko to dla wszystkich rodziców powód do radości i dumy. Jednak ten etap rozwojowy wymaga wzmożonej uwagi i troski, gdyż ciekawość poznawcza i spryt maluchów w tym wieku nie znają granic, przy równoczesnej niewielkiej jeszcze zdolności przewidywania skutków własnych działań. Dziecko nie może znaleźć się poza zasięgiem naszego wzroku i jest tak absorbujące, że wykonanie w czasie opieki nad nim jakichkolwiek domowych czynności wydaje się wręcz niemożliwe. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużego, wielopoziomowego domu z tarasem i ogrodem, potencjalnych zagrożeń dla szkraba jest naprawdę wiele, zwłaszcza jeśli dom był urządzany zanim na świecie pojawiły się dzieci.

barierki zabezpieczajace dla dzieci 1Lola

Barierki zabezpieczające dla dzieci, Lola marki 4iQ

Istnieją jednak sposoby chroniące najmłodszych przed ewentualnymi domowymi wypadkami. Możliwość taką dają łatwe w montażu barierki zabezpieczające, które ograniczają dostępną dla dziecka przestrzeń do wyznaczonego przez nas obszaru. Opiekunowie mają do wyboru kilka wzorów pozwalających na ich dopasowanie do szerokości drzwi, a nawet do stylu i kolorystki pozostałego wyposażenia. Nina i Maya to bramki wykonane z dokładnie oszlifowanego surowego drewna kauczukowego – naturalnego, bezpiecznego produktu. Mogą zostać zamontowane dwojako: na stałe, stanowiąc furtkę lub „rozporowo”, w sposób umożliwiający po zwolnieniu blokady odstawienie barierki w inne miejsce. Elementy zamykające bramkę są gładkie, bez wystających, ostrych rączek czy kantów. Dla osoby dorosłej ich otwarcie i zamknięcie to dwa szybkie, proste ruchy, wymagające jednak siły i sprawności nieosiągalnej dla malca poniżej drugiego roku życia. Rodzicom preferującym wyposażenie metalowe na pewno spodoba się stalowa barierka Elia dostępna w kolorze białym i srebrnym. Bramki dopasujemy do szerokości drzwi – od 63,5 (Maya) do 106 cm (Elia). Wyjątkowe możliwości w tym zakresie daje posiadający próg model Lola w wersji z poszerzeniami, dzięki czemu nadaje się do ościeżnic o szerokości nawet 139 cm! Składa się on z metalowej części montowanej na stałe i drewnianej furtki.

barierki zabezpieczajace dla dzieci 2Elia

Barierki zabezpieczające dla dzieci, Elia marki 4iQ

barierki zabezpieczajace dla dzieci 7Elia

Barierki zabezpieczające dla dzieci, Elia marki 4iQ

Wszystkie modele pozwalają na swobodne otwieranie i zamykanie drzwi oraz są łatwe do samodzielnego zamontowania. Bez wątpienia ich największą zaletą jest bezpieczeństwo potwierdzone najwyższymi certyfikatami, oznaczającymi, że produkt został poddany specjalistycznym testom i wszystkie przeszedł pozytywnie. Wielu rodziców będzie też mile zaskoczonych faktem, że tak starannie wykonany produkt wysokiej jakości można nabyć za niedużą kwotę.

barierki zabezpieczajace dla dzieci 3Nina Grey Plastics

Barierki zabezpieczające dla dzieci, Nina Grey Plastics marki 4iQ

barierki zabezpieczajace dla dzieci 4Nina Grey Plastics

Barierki zabezpieczające dla dzieci, Nina Grey Plastics marki 4iQ

Barierkami zabezpieczymy nie tylko schody, gdzie perspektywa upadku wydaje się szczególnie groźna. Możemy odgrodzić nimi wejście do kuchni, by uchronić dziecko przed ewentualnym poparzeniem i dostępem do kurków kuchenki gazowej, zablokować wyjście do ogrodu czy na taras, bądź do pomieszczenia, w którym używamy żelazka itp. Mogą też stanowić przeszkodę dla zwierząt domowych, zwłaszcza psów, których obecności nie życzymy sobie w określonych pomieszczeniach, np. w kuchni. Walory funkcjonalne barierek są naprawdę imponujące, a różnorodność wzornictwa i staranne wykonanie sprawiają, że urządzenia te estetycznie prezentują się w każdym wnętrzu, idealnie harmonizując z pozostałym wyposażeniem.

barierki zabezpieczajace dla dzieci 5Maya

Barierki zabezpieczające dla dzieci, Maya marki 4iQ

barierki zabezpieczajace dla dzieci 8Maya

Barierki zabezpieczające dla dzieci, Maya marki 4iQ

W artykule wykorzystano opisy i zdjęcia produktów marki 4iQ.

Leave a Reply