Błękitne fototapety w białych wnętrzach

Jak sprawić, by wnętrza w twoim domu stały się świeże i ponadczasowe? Podpowiadamy! Połącz ulubioną biel z różnymi odcieniami błękitu tak, aby kolor ten stanowił we wnętrzu wyjątkowy akcent przyciągający wzrok każdego twojego gościa.

fototapety w salonie aranzacja 1

Fototapeta z oferty sklepu internetowego www.big-trix.pl

Detale w odcieniach niebieskiego we wnętrzach oraz białe ściany sprawiają, że pomieszczenie nabiera szczególnej świeżości. Połączenie takie jest również ponadczasowe, a same błękity są doceniane przez architektów wnętrz, którzy poszukują konkretnych kolorów dla „tła” w postaci białej ściany. Błękity niezaprzeczalnie kojarzą się z niebem i wszechogarniającą przestrzenią, dlatego są doskonałą barwą dla osób szukających spokoju i harmonii oraz kochających się w stylu marynistyczny. Aby jednak nie oziębiały zanadto pokoju, warto zadbać o odpowiednie jego oświetlenie.

fototapety w salonie aranzacja 2

Fototapeta z oferty sklepu internetowego www.big-trix.pl

Idealne połączenia

Biel z odrobiną błękitu we wnętrzu najlepiej połączy się z drewnianymi meblami lub podłogą, z szarościami i jasnymi beżami. Jeżeli w naszym pokoju dominują białe meble, można również pokusić się o zakup dodatków w kolorach ciemnego brązu. Ciekawy efekt uzyska się również wówczas, jeżeli dobierając niebieskie akcesoria zadbamy o to, by ich barw należała do jednej palety odcieni.

fototapety w salonie aranzacja 3

Fototapeta z oferty sklepu internetowego www.big-trix.pl

Praktyczne rozwiązania

Ponieważ nadmiar niebieskiego koloru we wnętrzu dla niektórych osób może być zbyt odważnym zabiegiem, w procesie tworzenia świeżego wnętrza warto skupić się na dominacji bieli, a niebieskie dodatki potraktować jako aranżacyjną „wisienkę na torcie”. Doskonałym pomysłem będzie przyklejenie na ścianie ulubionego motywu w formie fototapety np. z oferty sklepu internetowego www.big-trix.pl, który nie tylko będzie łatwy w instalacji, ale będzie stanowił niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju element.

Leave a Reply