Drzwi do designu

Drzwi spełniają rolę aranżacyjnej „kropki nad i”, decydując o indywidualnym charakterze wnętrza. Projektanci doskonale to rozumieją, dlatego ich propozycje są coraz częściej efektem śmiałych poszukiwań, a jednocześnie swobodnego dialogu z tradycją i pochwały dla prostoty.

Secesyjnie…

W modzie wciąż są klasyczne okleiny dekoracyjne czy fornir, ale coraz częściej docenia się potencjał, jaki drzemie w szkle. Dlatego firma INVADO proponuje drzwi D’Artagnan Tondo lub D’Artagnan Solei. Oba modele wyróżnia finezyjne zdobnictwo bazujące na odwołujących się do popularnej na początku XX wieku, secesji. Płynne, miękkie linie i roślinne motywy to jej znak rozpoznawczy. Secesja zrywa z geometrycznymi, prostymi formami, zastępując je asymetryczną kompozycją. Przedmioty codziennego użytku, w których funkcjonalność łączy się z precyzją wykonania, awansują w niej do rangi małych dzieł sztuki.

LIDO aranz 20cm

(Drzwi Lido firmy Invado)

W ucieczce od chaosu

Nowoczesny design wykazuje też tendencję do geometryzacji i minimalizmu. Nieprzeładowane, eksponujące przestrzeń wnętrze jest praktyczne, komfortowe, jakby zapraszające do relaksu. Oszczędną ornamentykę rekompensować może śmiała kolorystyka oklein oraz takie zabiegi jak łączenie klasycznej, naśladującej usłojenie drzewa faktury z prostymi intarsjami z metalu lub aluminium. Taka jest właśnie kolekcja LIDO, z kolekcji INVADO. Wykonane z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, dostępne są w szerokiej gamie kolorów, m.in. dąb perłowy, wiśnia, coimbra czy heban.

dartagnan solei

(Drzwi D'Artagnan Soleil firmy Invado)

Z fantazją..

W odpowiedzi na modną estetykę spójności i minimalizmu pojawił się styl, który w specyficzny sposób interpretuje wszystkie aranżacyjne zasady. Fusion, bo o nim mowa, odważnie łączy elementy pozornie do siebie nie pasujące. Za prekursora stylu uznaje się Phillipa Starcka, autora mebla Louis Ghost, który ze zwyczajnego plastiku stworzył klasyczne krzesło a la Ludwik XIV. Fusion stawia sobie za cel zaskakiwanie, przełamywanie konwencji i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też chętnie zestawia tanie, współczesne tworzywa z wyrafinowaną formą albo na odwrót: gustowne materiały umieszcza w nietypowym kontekście. Przykładem może być żyrandol w stylu barokowym, wykonany z plastiku, jedwabna narzuta w kolorze landrynkowego różu, czy też barwne bibeloty ustawione na szlachetnej, drewnianej komodzie. W tej swobodnej żonglerce powinniśmy jednak być w stanie wychwycić jakąś myśl przewodnią. W przeciwnym wypadku zamiast fusion otrzymamy jarmarczną pstrokaciznę. Z fantazyjnym klimatem tego nowoczesnego designu doskonale komponują się drzwiTreviso, firmy INVADO. Tradycyjny urok kryje się w ich naturalnej, akcentującej usłojenie drewna fakturze. Natomiast oszczędnie zaaranżowana kompozycja przeszkleń to już ukłon w stronę surowych, mocno zgeometryzowanych trendów. Dzięki połączeniu tych przeciwstawnych konwencji wnętrze zyskuje inspirującą świeżość.

Niezależnie od tego na jaki styl zdecydujesz się w swoim wnętrzu, warto wcześniej przetestować swoje pomysły, najlepiej w wirtualnej przestrzeni. Skorzystaj z Kreatora Wnętrz –INVADO door planner aby mieć pewność, że wymarzona wizja sprawdzi się w rzeczywistości.

Leave a Reply