Jak wyczyścić plamy ze smaru?

Zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się uporczywych plam ze smaru? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów. Sprawdź i zainspiruj się!

Depositphotos 7798443 s 2019

#1 Szare mydło

…to sprawdzony sposób na usunięcie trudnych plam ze smaru. Przetrzyj plamę szarym mydłem, poczekaj aż środek zacznie działać, spłucz mydło i wypierz ubranie w pralce. Pamiętaj jednak, że szare mydło sprawdzi się w przypadku lżejszych plam.

#2 Masło

Ze smarem doskonale radzi sobie tłuszcz. Masło więc będzie idealnym sposobem na wywabienie plam ze smaru. Jak więc go użyć? Podłóż pod plamę kawałek ręcznika papierowego, nałóż masło na plamę, odczekaj 15 minut i wypierz ubranie w pralce. Co ciekawe, to jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z uporczywymi plamami ze smaru.

#3 Płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń w koncentracie idealnie radzi sobie ze smarem na ubraniach. Nałóż grubą warstwę płynu na zabrudzenie, poczekaj około 20 minut i wypierz ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku i płynu do naczyń. Następnie wrzuć ubranie do pralki.

#4 Benzyna ekstrakcyjna i talk

Pod zabrudzone ubranie, ułóż bawełnianą szmatkę, a czystą szmatkę nasącz benzyną i pocieraj plamę. Czynność powtórz kilka razy. Następnie posyp plamę talkiem i pozostaw na kilka godzin. Usuń talk za pomocą roztworu amoniaku i spłucz ubranie wodą. Następnie wypierz w pralce.

#5 Boraks

Jeśli ubrudziłeś smarem ubranie z jedwabiu, boraks świetnie poradzi sobie z tym zabrudzeniem. To tani i ekologiczny środek, który oprócz wywabiania plam, ma wiele zastosowań w gospodarstwie domowym. Doskonale czyści wanny i lodówki, a także odstrasza osy i mrówki.

Leave a Reply