Jakie płytki wybrać do jasnej łazienki?

Łazienka utrzymana w jasnej tonacji to naturalny wybór, jeśli zależy nam na uzyskaniu wrażenia przestronności, czystości i świeżości. Jest dobra dla osób, którym wciąż za mało światła. Pomaga obudzić się rano i odpocząć w pogodnej atmosferze wieczorem. Potrafi wydobyć z każdej przestrzeni dodatkowe centymetry, niezależnie czy mamy do dyspozycji niewielki metraż, czy duży salon kąpielowy.

jakie plytki do jasnej lazienki 1

Kolekcja Mirror od Opoczno

Większość z nas maluje ściany w domu na jasne kolory. Łazienka w podobnej tonacji upodobnia ją do reszty domu i nie podkreśla zanadto odmiennej funkcji tego pomieszczenia. Jasne wykończenie ścian i podłogi pozwala nam na harmonijnie wtopienie w tło białych urządzeń sanitarnych. Jak zagra biel, jeśli połączymy ją z subtelnym wzorem kamiennych szarości? Spójrzmy na najnowszą propozycję marki Opoczno – kolekcję Mirror.

jakie plytki do jasnej lazienki 2

Kolekcja Mirror od Opoczno

W jej skład wchodzą bazowe płytki, przypominające wzorem kamień. Stone grey występuje w dwóch wersjach – prostokątnej (płytka ścienna w formacie 25×75 cm) oraz kwadratowej (płytka uniwersalna, którą można stosować zarówno na ścianach, jak i podłodze – w formacie 42×42 cm).

jakie plytki do jasnej lazienki 3

Kolekcja Mirror od Opoczno

Wzór na dekorach kolekcji Mirror: Grey inserto lines i Grey inserto geo (25×75 cm) przywodzi na myśl drobno rozkruszone lustro. Pierwszy z nich łączy poziome pasy ozdobione lustrzanymi drobinkami, drugi wyróżnia się efektem cieniowanego nakrapiania. Oba inserty wpisują się w popularny trend łazienkowej geometrii, ale w bardzo subtelnym wydaniu.

jakie plytki do jasnej lazienki 4

Kolekcja Mirror od Opoczno

Przy próbie wizualnego powiększenia łazienki, poza rodzajem powierzchni płytek, nie bez znaczenia pozostaje ich rozmiar. Proponowany przez Opoczno format  25×75 cm, ułożony poziomo znacząco zwiększa optycznie szerokość ściany. To sprawdzony trick na wąskie przestrzenie. Natomiast, jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem zbyt niskim, można je wyciągnąć w górę, układając płytki w pionie.

jakie plytki do jasnej lazienki 5

Kolekcja Mirror od Opoczno

Połączenie wszystkich płytek, z których składa się kolekcja Mirror pozwala na stworzenie wnętrza nie tylko przestronnego, ale i ciekawego pod względem wizualnym. Szarość można ożywić kolorowymi listwami szklanymi, przełamującymi surową paletę płytek bazowych. Oznacza to, że w rezultacie możemy maksymalnie zindywidualizować przestrzeń naszej łazienki.

jakie plytki do jasnej lazienki 6

Kolekcja Mirror od Opoczno

Leave a Reply