Pomysł na krzykliwą i przestronną łazienkę

Często decyzja o aranżacji naszej łazienki podejmowana jest pod wpływem aktualnych trendów. Warto jednak przemyśleć czy stylizacja wzorowana na hitach sezonu będzie podobała nam się przez dłuższy czas. Sekret tkwi w regule, że łazienka dopiero będzie nam się podobać jeżeli będzie zgodna z… naszym charakterem.

„Jak ryba w wodzie”

Naukowcy twierdzą, że osoby towarzyskie, pełne energii, wrażliwe, a także niefrasobliwe najlepiej czują się w pomieszczeniach przestronnych. Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią w łazience nie wahajmy stworzyć w niej pięknego salonu kąpielowego. Niczym nie skrępowana, wolna przestrzeń sprawi, że ekstrawertyk będzie czuł się w swojej łazience „jak ryba w wodzie”.

– Częstym błędem jest dzielenie większych łazienek ściankami, które ograniczają przestrzeń, i przede wszystkim odcinają od naturalnego światła. Lepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie transparentnych luksferów. Podzielimy tym samym łazienkowe strefy bez większej utraty dziennego światła – stwierdza ekspert Kamil Urbaś z firmy Valdama.

W aranżacji łazienki, nie małe znaczenie ma także oświetlenie. W części z umywalką i lustrem powinniśmy zastosować mocne, funkcjonalne światło, natomiast przyciemnione, relaksujące światełka świetnie sprawdzą się chociażby w okolicach wanny.

lazienka aranzacja

Łazienka dla ekstrawertyka, fot. Valdama

Przestronność według przepisu

Posiadanie mniejszej łazienki nie oznacza, że nie możemy czuć się w niej dobrze. Sposobem na optyczne powiększenie wnętrza jest na przykład położenie glazury w jednolitym kolorze na podłodze i ścianach. Często także nieprawidłowe ustawienie mebli w łazience ogranicza wolną przestrzeń. W niewielkim wnętrzu, dobrze sprawdzą się meble podwieszane, montowane na różnych wysokościach lub narożne, które wypełnią mało praktyczne kąty i wnęki.

Warto zamienić też szafki łazienkowe, w których przechowujemy ręczniki, na przestronne półki. Odzyskamy tym samym powierzchnię, którą zajmowała obudowa mebla łazienkowego. – W przypadku łazienki dla ekstrawertyka ciekawym rozwiązaniem może być umywalka stojąca na gustownych nóżkach, podkreślająca wolną przestrzeń w łazience – radzi Kamil Urbaś z Valdamy. Kolejnym sposobem na powiększenie pomieszczenia jest zamontowanie dużego lustra na jednej ze ścian.

umywalka

Złota odwazna umywalka Sinfonia, fot. Valdama

Kolorystyka w sam raz dla ekstrawertyka

Dla samopoczucia ekstrawertyka, bardzo ważny jest wystrój łazienki w odpowiednich, jasnych barwach. Odcieniem, który bez wątpienia najbardziej optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej estetyki jest biel. Jeśli jednak jesteśmy osobami odważnymi, warto zdecydować się także na intensywniejsze kolory, zgodne z naszym charakterem. Dla osób energicznych może to być np. glazura w kolorze soczystej czerwieni. Barwy potrafią pobudzić do aktywności, dlatego warto pamiętać chociażby o niewielkich elementach dekoracyjnych – takich jak barwny dozownik na mydło, świece, ręczniki, czy maty przy wannie.

Dzięki szerokiej ofercie ceramiki łazienkowej mamy możliwość zamontowania kolorowych umywalek, występujących w przeróżnych wersjach kolorystycznych – bardziej lub mniej stonowanych – zauważa Kamil Urbaś z firmy Valdama. W łazience ekstrawertyka z całą pewnością sprawdzi się więc na przykład oryginalna, żółta umywalka, która podkreśli jego pewność siebie i optymizm od samego rana.

Leave a Reply