Kafelki z motywem krokodylej skóry

Obecnie wybór kafelków na rynku jest tak olbrzymi, że można odnieść wrażenie, że widzieliśmy już wszystko. I właśnie wtedy okazuje się, że tak naprawdę nie widzieliśmy jeszcze najlepszego. Do oryginalniejszych płytek, na jakie się niedawno natknęliśmy należą niewątpliwie kafelki z deseniem przypominającym skórę krokodyla.

Drapieżnik na naszej ścianie wcale nie musi przybierać tych samych barw, co w naturze. Na przykład wiadomo, ze aranżacja kuchni najlepiej sprawdza się w ciepłych barwach takich jak czerwień, czy oranż. Dlatego też jak najbardziej możemy wybrać wystrój wnętrza opierający się na „krokodylich” kafelkach w kolorze czerwonej pomarańczy.

aranzacja kuchni pomaranczowy krokodyl1

Kafelki z motywem krokodylej skóry, fot. Petracer

Równie oryginalnie będzie przedstawiała się aranżacja łazienki wykorzystująca ten sam motyw. Jeśli chcemy, żeby nasi goście z niedowierzaniem (a zarazem i przerażeniem) w oczach dotykali naszej ściany, to jest to wystrój łazienki stworzony dla nas. Wytłoczony na kafelkach wzór przedstawia się bowiem wręcz przerażająco autentycznie. Jeśli taki efekt to dla nas ciągle mało, wybierzmy dodatkowo ekstrawagancką ramę lustrzaną, również naśladującą efekt znany z natury.

aranzacja lazienki pomaranczowy krokodyl

Czerwono-pomarańczowe kafelki naśladujące motyw skóry krokodyla, fot. Petracer

Widział ktoś kiedyś niebieskiego krokodyla (nie mówimy teraz o stanie po spożyciu nielegalnych substancji 🙂 ) ? Nie, my też nie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy go zobaczyć, panoszącego się na ścianie naszej łazienki. Kafelki ze zwierzęcym motywem są bowiem dostępne również w turkusowej, błyszczącej wersji kolorystycznej.  Z czym najlepiej skomponować taki wystrój łazienki? Dobrze sprawdzą się brązowe dodatki – brąz i turkus bowiem to jedno z bardziej udanych połączeń kolorystycznych.

aranzacja lazienki turkus krokodyl

Turkusowe kafelki z motywem krokodylej skóry, fot. Petracer

Taka aranżacja wnętrza dobrze sprawdzi się również w bardziej stonowanych barwach. Wystrój łazienki z użyciem „krokodylich” kafelków może wykorzystywać także kolory takie jak brąz, beż i cafe latte. W takich barwach deseń na kafelkach będzie wyglądał naturalnie i subtelnie, co nie oznacza, ze będzie niezauważalny. Przeciwnie – będzie stanowił bardzo eleganckie wykończenie. Dobrze też sprawdzi się futerkowy dywanik na podłodze. To, czy będzie on sztuczny, czy prawdziwy, to już nasza indywidualna decyzja.

aranzacja lazienki bezowy krokodyl

Beżowe kafelki z motywem krokodylej skóry, fot. Petracer

Krokodyle łzy to łzy sztuczne, ale taka aranżacja wnętrza budzi autentyczny podziw. Obrońcy praw zwierząt mogą jednak spać spokojnie – przy wytwarzaniu kafelków nie został skrzywdzony ani jeden krokodyl.

Autor: Magdalena Fryźlewicz

One Response

  1. Tomek 13 maja 2012

Leave a Reply