Łazienka doskonała

Zaprezentowana  na targach w Mediolanie kolekcja baterii łazienkowych, wchodząca w skład projektu IL BAGNO ALESSI dOt, jest dostępna w Polsce. Biuro projektowe, znane jest na całym świecie ze swojego wysmakowanego podejścia do projektowanych przedmiotów użytku codziennego.

Wiel Arets, duński projektant odpowiedzialny za projekt, stworzył unikalną koncepcję łazienki jako miejsca, gdzie człowiek przy okazji zabiegów odświeżających ciało, oczyszcza również umysł. Opierając się na japońskiej tradycji celebrowania kąpieli, jako swoistego oczyszczenia powstał projekt skupiający się wokół prostych form i charakterystycznych kształtów. Przewijający się przez wszystkie elementy kolekcji motyw dOt (czyli kropki lub koła), choć nie zawsze widoczny na pierwszy rzut oka, podkreśla wspólny charakter poszczególnych produktów.

IL BAGNO ALESSI DOT ORAS

IL BAGNO ALESSI DOT - ORAS

Woda nie mając własnego kształtu, jest za razem matką wszystkich kształtów. Dopasowując się do każdej przestrzeni, „ujarzmienie” jej stanowi wielkie wyzwanie dla projektantów. Założeniem całej koncepcji dOt, było takie wykorzystanie potencjału poszczególnych źródeł wody, aby żadne nie przyćmiewało innego. Harmonia i wzajemne uzupełnianie się to podstawowe cechy produktów Oras.

Firma Oras, walcząc o miano producenta nie tylko podążającego za trendami, ale również je ustanawiającego, współpracę z ekspertem w tej dziedzinie, jakim niewątpliwie jest ALESSI traktuje bardzo poważnie. ALESSI, to przedsiębiorstwo wywodzące się z rodzinnego zakładu produkcyjnego zajmującego się obróbką metalu, to dzisiaj czołowe biuro projektanckie silnie wpływające na wygląd przedmiotów codziennego użytku na całym świecie.

Leave a Reply