Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę?

Z badań wynika, że wymieniamy naszą domową lodówkę średnio raz na 10, a czasem nawet 15 lat. Nie dziwi więc fakt, że gdy przychodzi do momentu zakupu wahamy się, który model spośród dostępnych na rynku wybrać.​ Samsung, jako lider pod względem wartości sprzedaży lodówek w Polsce, przychodzi z podpowiedzią.

Urządzasz nowe mieszkanie i chcesz wyposażyć je w niezawodne AGD? A może właśnie rozpoczynasz remont i planujesz wymianę lodówki na nowszy model? Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. Króluje w niej lodówka, zatem jest to sprzęt pierwszej kategorii – nic dziwnego, że chcielibyśmy wybrać dobrze. Tym bardziej, że jest to wybór na lata.

„Dzięki zaawansowanym technologiom, a także rozwiązaniom projektowanym z myślą o ułatwieniu codziennego życia – takim jak nowa strefa napojów Beverage Centre™, podwójna kostkarka, „lodówka w lodówce” czyli Food Showcase, a także Twin Cooling Plus optymalizującemu temperaturę oraz wilgotność – lodówki Samsung dopasowują się do sposobu w jaki funkcjonujemy w domu, a także pomagają lepiej zadbać o świeżość produktów spożywczych, abyśmy mogli ograniczyć ich marnowanie” – mówi Magdalena Rzepnicka, Head of Marketing Samsung Consumer Electronics.

To jeszcze nie wszystko. Oto 5 kluczowych aspektów, które powinny być dla nas szczególnie istotne podczas wyboru lodówki.

Po pierwsze – pojemność

Rozmiar lodówki powinien odpowiadać naszemu faktycznemu zapotrzebowaniu, które uzależnione jest od ilości domowników, a także od zwyczajów zakupowych. Jeśli mamy dużą rodzinę, a jednocześnie wolimy robić większe zakupy, które starczą na dłużej, nasza uwaga powinna skupić się na modelach Side-by-Side. Lodówki te składają się z minimum dwóch otwieranych drzwi, oferując przestrzeń znacznie większą niż standardowe urządzenia. Teraz portfolio Samsung zostało wzbogacone aż o 8 nowości Side-by-Side. Wszystkie premierowe lodówki wyposażone zostały w rewolucyjną technologię SpaceMax, dzięki której użytkownik zyskuje aż do 645 l powierzchni do przechowywania produktów. Zastosowanie izolacji o wysokiej wydajności sprawia, że większa przestrzeń wewnętrzna nie ma wpływu na wymiary zewnętrzne urządzenia, zapewniając dużo miejsca nie tylko na półkach, ale i w szufladach. Podwójne drzwi umożliwiają jeszcze lepsze zagospodarowanie przestrzeni wewnętrznej lodówki.

Po drugie – wygoda

Wygodę użytkowania lodówki zwiększają dodatkowe funkcje. Przykładem może być strefa napojów Beverage Center w nowych lodówkach Samsung Side-by-Side, która pozwala cieszyć się szybkim i łatwym dostępem do orzeźwiająco schłodzonej wody (także smakowej), dzięki automatycznie dopełnianemu pojemnikowi z przefiltrowaną wodą. Obecność filtra do wody Samsung HAFEX pozwala na rezygnację z wody butelkowanej, dzięki czemu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także minimalizujemy ilość plastikowych śmieci generowanych przez domowe gospodarstwo. Food Showcase to specjalna strefa w drzwiach lodówki, umożliwia otwarcie tylko zewnętrznych drzwi urządzenia, dzięki czemu zyskujemy łatwy dostęp do najpotrzebniejszych produktów oraz do dozownika z wodą. Wewnętrzna kostkarka z podwójnym rodzajem lodu Dual Auto Ice Maker wytwarza zarówno lód w kostkach, jak i w mniejszych Ice Bites, które znacznie szybciej schładzają napoje. Czy może być wygodniej?

Po trzecie – świeżość produktów

Zadaniem nowoczesnych technologii zastosowanych w lodówkach jest to, aby stworzyć żywności warunki, aby mogła pozostać świeża jeszcze dłużej niż w standardowych urządzeniach. Jest to możliwe dzięki technologii Samsung Twin Cooling Plus, która optymalizuje temperaturę oraz wilgotność w lodówce – dzięki dwóm niezależnym obiegom powietrza. Utrzymuje produkty w optymalnych warunkach i pomaga zachować ich naturalny smak, zapobiegając mieszaniu się zapachów. Nowe lodówki zostały wyposażone również w dobrze znane nam już z poprzednich modeli innowacyjne rozwiązania. Wśród nich znajdziemy strefę Cool Select+, która pozwala przekształcić zamrażarkę w chłodziarkę, co jest szczególnie przydatne np. w sytuacjach, gdy organizujemy przyjęcie i potrzebujemy większej przestrzeni chłodzącej niż zwykle na gotowe dania. Rozwiązanie Metal Cooling zapewnia lepszą izolację lodówki i ogranicza wahania temperatury w jej wnętrzu, nawet po otwarciu drzwi. To wszystko sprawia, że żywność dłużej zachowuje swój doskonały wygląd i wartości odżywcze.

Po czwarte – energooszczędność

Poza wszelkimi innymi zaletami sprzętu i zastosowanymi udogodnieniami, chcielibyśmy aby nasze domowe sprzęty były przyjazne dla środowiska. Coraz ważniejsza dla wielu użytkowników jest ekologia, dlatego też poszukują urządzeń, które dopasują się do ich stylu życia i pozwolą ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Kompresor Digital Inverter, zastosowany m.in. w nowych lodówkach Side-by Side Samsung, automatycznie dostosowuje swoją prędkość do wybranego poziomu chłodzenia, dzięki czemu pracuje ciszej oraz zużywa mniej energii. Jego żywotność została przewidziana nawet na 21 lat i objęty został 20-letnią gwarancją.  Dzięki temu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd,  dołożymy cegiełkę do ochrony środowiska, a także zyskamy funkcjonalne, a zarazem ciche urządzenie w naszym domu (praca na poziomie 36 dB).

Po piąte – design

Ostatnia, ale wcale nie najmniej istotna kwestia to design lodówki, który powinien iść w parze z pojemnością, wygodą użytkowania, rozwiązaniami pozwalającymi zachować dłuższą świeżość produktów oraz energooszczędnością. Nasze domy i mieszkania urządzamy z dużą dbałością o szczegóły. To ważne, aby AGD nie zaburzało wystroju wnętrza, a stanowiło z nim integralną całość.   Dzięki nowym lodówkom Samsung Side-by-Side kuchnia zyskuje elegancki, spójny i nowoczesny wygląd. Wzornictwo Built-in idealnie współgra z pozostałymi sprzętami oraz zabudową meblową. Minimalistyczny design oznacza ponadto, że urządzenie ma płaskie drzwi, uchwyty w formie wgłębień, ukryty wyświetlacz, płaską półkę na wino, a także pojemniki i pudełka na żywność w odcieniach szarości.

Leave a Reply