Oszczędne i lekkie grzejniki płytowe

Niezależnie od tego czy wymieniamy stare, żeliwne kaloryfery, czy urządzamy nowy dom, warto zainwestować w oszczędne i lekkie grzejniki płytowe. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na proste, białe modele z widocznymi przetłoczeniami.

Purmo Ramo i Plan to grzejniki płytowe, jednak o bardziej designerskim wyglądzie niż te najbardziej popularne z klasycznym żebrowaniem. Ramo i Plan doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych domach, zapewniając wnętrzom oryginalny wygląd.

Grzejniki płytowe kojarzą się z klasycznymi żebrowanymi płytami w kolorze białym. Ze względu na ich przystępną cenę oraz szeroką ofertę rozmiarów i wydajności, to najczęściej montowany obecnie rodzaj grzejników.

Droższe grzejniki dekoracyjne stosowane są  najczęściej w wybranych, reprezentacyjnych punktach mieszkania. Tymczasem uznani producenci, tacy jak marka Purmo, oferują również inne, bardziej ozdobne rodzaje grzejników płytowych. Modele takie jak Plan i Ramo są niewiele droższe od żabrowanych płytowych klasyków, a ich wygląd wprowadza do wnętrza powiew świeżości.

Wnętrza klasyczne i minimalistyczne

Grzejniki Ramo i Plan to uniwersalne urządzenia grzewcze dla wymagających. Charakteryzują się delikatną, klasyczną linią oraz gładkimi frontami. Wykończone łagodnymi, zaokrąglonymi krawędziami, dodadzą subtelnego i nowoczesnego rysu każdemu wnętrzu.

PLAN GIRL kopia 1

Fot. Purmo

Są tak eleganckie, że wyglądem przypominają grzejniki dekoracyjne, zachowują przy tym cenę zbliżoną do cen zwykłych grzejników płytowych.Dzięki temu można bez dużego wysiłku finansowego, wyposażyć w nie całe mieszkanie. Purmo Plan to grzejnik płytowy o idealnie gładkiej płycie czołowej.

W Wersji 200 mm do nietypowych aranżacji

Grzejniki w wysokości zaledwie 200 mm to ukłon w stronę właścicieli mieszkań, których wnętrza zostały zaprojektowane z dużymi oknami, przeszkleniami czy nietypowymi wymiarami ścian. To również doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zaaranżować przestrzeń sypialni, jadalni bądź salonu indywidualnie, w subtelny i minimalistyczny sposób.

RAMO GIRL kopia 2

Fot. Purmo

Grzejniki Ramo i Plan o wysokości 200 mm są dostępne w długościach od 60 centymetrów aż do 3 metrów oraz czterech typach: 21s, 22, 33, 44. Wyjątkowy jest typ 44 – dostępny wyłącznie w wysokości 200 mm.  Model ten jest wyposażony w gładką płytę zarówno z przodu jak i z tyłu grzejnika, dzięki czemu uzyskujemy doskonały efekt przy przeszkleniach sięgających do podłogi. Dla zachowania swoich walorów dekoracyjnych jest przeznaczony do montażu tylko na stojakach podłogowych.

Uniwersalne urządzenia grzewcze

Warto pamiętać, że modele Ramo i Plan występują we wszystkich standardowych wysokościach, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym typie pomieszczenia, bez względu na dostępną powierzchnię.

kolor

Fot. Purmo

Oprócz wersji 200mm, grzejniki dostępne są także w pozostałych wysokościach – 300, 500, 600 i 900 milimetrów oraz długościach od 400 do 3000 milimetrów. Mają różne rodzaje podłączeń – boczne, dolne i dolne środkowe. Wszystkie modele charakteryzują się wydajnością zbliżoną do standardowych grzejników płytowych. Grzejniki Purmo Plan mogą zostać zainstalowane jako grzejniki renowacyjne.

Purmo Plan Detal 3

Fot. Purmo

Purmo Ramo detal 4

Fot. Purmo

Leave a Reply