Personalizowane produkty odmieniają życie konsumentów

Podczas wydarzenia online Bespoke Home 2022 Samsung zaprezentował nową ofertę personalizowanych urządzeń AGD. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest koncepcja ekspansji przestrzeni, doświadczania i czasu dla osiągnięcia maksymalnego komfortu życia codziennego, jakiego nie mogą zapewnić tradycyjne urządzenia gospodarstwa domowego.

Pozytywny odzew, z jakim spotkał się zeszłoroczny event Bespoke Home pokazał nam, że nasza wizja polegająca na ułatwianiu użytkownikom funkcjonowania w domu z pomocą inspirującego wzornictwa, personalizacji i inteligentnej współpracy urządzeń przemówiła do ludzi na całym świecie – powiedział JaeSeung Lee, Prezes i Szef Działu Urządzeń Cyfrowych Samsung Electronics. – W tym roku, dzięki linii Bespoke, ją rozwijamy oferując konsumentom więcej możliwości wyrażania siebie i korzystania z połączonych ze sobą ekologicznych urządzeń.

Ekspansja Bespoke Home 2022

W tym roku Samsung oferuje bardziej holistyczne doświadczenia rozszerzając ofertę Bespoke na cały dom. Składają się na nią zmodernizowane urządzenia AGD w eleganckich kolorach, z nowatorskimi funkcjami i wykończeniem klasy premium. Nowościami w swoich kategoriach są pralki i suszarki Bespoke AI oraz sprzęt kuchenny Bespoke.

Na rynku europejskim linia sprzętu kuchennego Bespoke obejmuje zupełnie nowe, zasilane sztuczną inteligencją piekarniki, które zostaną wprowadzone do sprzedaży we wrześniu. Piekarnik Bespoke oferuje funkcje połączone z mobilną aplikacją SmartThings, dzięki czemu gotowanie staje się prostsze i wydajniejsze, a jednocześnie zapewnia wspaniałe efekty. AI Pro Cooking™ rozpoznaje produkty spożywcze, odpowiednio optymalizuje ustawienia i umożliwia monitorowanie przygotowywanych potraw, by zapobiec ich rozgotowaniu lub niedogotowaniu. Funkcja Dual Cook Steam™ pozwala na jednoczesne przygotowywanie zdrowych dań na parze i potraw w piekarniku przy użyciu różnych ustawień. Ponadto funkcja Sense-to-Open umożliwia wygodne otwieranie drzwi piekarnika jednym dotknięciem, dzięki czemu minimalistyczne drzwi bez uchwytów wyglądają elegancko. Pozostałe elementy wyposażenia kuchennego Bespoke, w tym zmywarka i płyta indukcyjna, będą dostępne w drugiej połowie 2022 roku.

Komfortowy i inteligentny dom

Połączone urządzenia z serii Bespoke oferują więcej niż tylko możliwość sterowania nimi za pomocą aplikacji. Tworzą one spersonalizowane doświadczenia wykorzystując technologię opartą na sztucznej inteligencji, dostosowując się do indywidualnych potrzeb domowników. aby uczynić domowe życie wygodniejszym.  W tym celu w czerwcu tego roku Samsung wprowadzi na całym świecie SmartThings Home Life, łączący sześć podstawowych funkcji domowych: gotowanie, zarządzanie zużyciem energii, pielęgnację odzieży, opiekę nad zwierzętami, poprawę jakości powietrza oraz dbanie o dom. Dzięki SmartThings Home Life użytkownicy będą mogli spersonalizować obsługę, korzystając z synergicznie współpracujących ze sobą urządzeń.

SmartThings odegra również kluczową rolę w partnerskiej współpracy firm Samsung i ABB, integratora rozwiązań Internetu rzeczy, w ramach kompleksowej oferty inteligentnego domu. Samsung SmartThings będzie służyć jako główne centrum sterowania urządzeniami gospodarstwa domowego oraz systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zintegrowanymi z linią produktów ABB, takimi jak włączniki światła, ładowarki samochodów elektrycznych, naścienne panele sterowania itp. Dzięki integracji, użytkownicy będą mogli monitorować urządzenia Samsung i ABB, co jeszcze bardziej rozszerzy zastosowanie SmartThings w domach na całym świecie.

Ekologia od początku do końca

Zaangażowanie w ochronę środowiska od dawna leży u podstaw projektowania produktów Samsung. Dlatego też wszystkie premierowe urządzenia Bespoke zaprojektowano z myślą o zrównoważonym cyklu życia produktu od początku do końca.

Urządzenia z linii Bespoke zostały skonstruowane tak, by były jak najbardziej wydajne i ekologiczne. Samsung stara się zapobiegać zanieczyszczeniu gleby już podczas produkcji urządzeń poprzez minimalizację odpadów wytwarzanych w fabrykach, w tym odłamków szkła. W tym samym duchu firma przetwarza również ciecze, takie jak zużyty olej i farby – na paliwo. Koreańskie zakłady Samsung, produkujące urządzenia cyfrowe, osiągnęły wskaźnik recyklingu odpadów przemysłowych na poziomie 93% w 2019 r., a w 2021 r. – 98%. Co więcej, wskaźnik ten będzie jeszcze rósł.

Leave a Reply