Wilgoć w wannie to już przeszłość

Wilgoć i zacieki w okolicach wanny są efektem niewystarczającej skuteczności w odprowadzaniu wody. Nieocenione wsparcie stanowi wyposażenie jej w specjalny mechanizm drenażowy.

Łazienkowe węże i ślimaki 

Interesującym rozwiązaniem problemów z nadmiernym zawilgoceniem jest system Follow me firmy Silfra, który ułatwia utrzymanie czystości w wannie bez zajmowania znaczącej jej powierzchni. Na cokole płytek lub w narożniku wanny mocuje się rozetę, pod którą znajduje się specjalny ślimak połączony z wężem dokręconym do baterii. Istotą pozornie skomplikowanej instalacji jest odchodząca ze ślimaka rurka drenażowa. Dociśnięta do odpływu wannowego Silfra, zapewnia sprawne odprowadzanie zbędnej ilości wody pozostającej po kąpieli.

Madix Follow Me Silfra wąż natryskowy

Madix-Follow Me Silfra - wąż natryskowy

Prosto i estetycznie 

Widoczne efekty działania mechanizmu Follow me przejawiają się w codziennym korzystaniu ze słuchawki prysznicowej, dokręconej do części węża, wychodzącej  z rozety na zewnątrz. Po każdorazowym użyciu słuchawki, wkłada się ją właśnie do rozety, gdzie skapuje reszta wody, która następnie wlatuje do odpływu wannowego przez mechanizm ślimaka i rurkę drenażową. Wolna przestrzeń znajdująca się pod powierzchnią wanny pozwala przy tym na bezproblemowe wsuwanie i wysuwanie metalizowanego węża. Większa część systemu pozostaje więc niewidoczna. Dzięki temu nie zajmuje ona dużo miejsca, estetycznie komponując się z całością aranżacji. Natomiast efekt prostego działania Follow me pozwala
wyeliminować gromadzącą się w słuchawce natryskowej wodę, zabezpieczając strefę kąpielową przed zbytnim ryzykiem zawilgocenia. Wyłącznym dystrybutorem systemu w Polsce jest firma Madix.

Dane techniczne:  

Nazwa: Follow me firmy Silfra

Wyłączny dystrybutor: Madix

Trzy rodzaje rozet do wyboru

Łączenie z przelewami wannowymi Silfra

Montaż na obrzeżu wanny lub w cokole płytek

Wymiary: 175 cm

Kolor: chrom

Cena: od 395.00 netto

Leave a Reply