Meblościanka – dobry wybór do salonu

Meblościanki, mimo że jeszcze do niedawna cieszyły się wyłącznie złą sławą, powoli wracają do łask. W odróżnieniu od ich pierwowzorów z czasów PRL-u przestały straszyć tandetnym wykonaniem. Obecnie mamy na rynku szeroki wybór meblościanek w różnych wzorach i kolorach. Dzisiaj przedstawiamy propozycje dosyć proste, ale zarazem bardzo stylowe.

Wystrój salonu w spokojnych kolorach wymaga dobrania odpowiednich mebli. Przedstawiona na poniższym  zdjęciu dwukolorowa meblościanka stanowi niebanalną propozycję, która uzupełni aranżacje wnętrz w stonowanych barwach. Wykonana z bardzo jasnego drewna z pojawiającymi się tu i ówdzie ciemniejszymi elementami. Jest to uniwersalna propozycja, ale najlepiej sprawdzi się, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym.

 

mebloscianka

(Meblościanka, fot. Meble Artane)

Jeśli marzy nam się naprawdę nowoczesny, a nawet nieco futurystyczny wystrój wnętrza, warto jasne drewno połączyć z frontami mebli w innym kolorze. Spójrzmy na meble widoczne poniżej – proste kształty i efektowne, białe fronty nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Przykładowy wystrój salonu wykorzystuje połączenie kolorów: białego i szarego. Ciekawy efekt uzyskamy, gdy dobierzemy jeden akcent w kontrastowym kolorze – na przykład czerwonym.

 

mebloscianka 2

(Mebloscianka, fot. Meble Artane)

Równie efektownie wygląda meblościanka z lśniącymi frontami kolorze intensywnego brązu. Poniższy wystrój wnętrza opiera się na umiejętnym zestawieniu ich z boazerią w kolorze jasnobrązowym. To kolejna aranżacja salonu w stylu nowoczesnym, wykorzystująca spokojne barwy. Urozmaica ją pojedyncze akcenty w mocnych kolorach – ciemnozielony dywan i barwny obraz na ścianie.

 

mebloscianka 3

(Meblościanka, fot. Meble Artane)

Drewniana meblościanka zestawiona z ciepłymi, nasyconymi barwami ścian to idealny sposób na wystrój salonu przytulny i pełen ciepła. Takie zestawienie możemy zastosować przy jedne ze ścian, jeśli uważamy, że nasza aranżacja wnętrza jest za zimna  Zwróćmy też uwagę na specyficzną formę mebla.  Może nie jest wyjątkowo wyrafinowana, ale trzeba przyznać jedno – jeśli chodzi o względy praktyczne, meblościanka ta wygrywa z każdą inną. Zmieści się w niej naprawdę wiele.

 

mebloscianka 4

(Meblościanka, fot. Nella Vetrina)

Jeśli wydaje nam się, ze wystrój wnętrza w którym główną rolę gra meblościanka jest nieco zbyt klasyczny, warto go odmienić stosując oryginalne wzory na ścianach. Pomóc nam może w tym tapeta w szerokie, biało-czarne pasy. Spójrzmy na poniższe zdjęcie – dobrano do niej również poduszki w zbliżony deseń. Pozostała część ściany pomalowana została na efektowny, pistacjowy kolor. Taki wystrój salonu ciężko określić mianem banalnego.

 

mebloscianka 5

(Meblościanka, fot. Nella Vetrina)

Zobacz także inne aranżacje, w których występują meblościanki

Leave a Reply