Naczynia szklane na wiosenne przysmaki

Z każdym dniem nasze otoczenie nabiera nowych, radosnych barw, bo przecież mamy wiosnę i wielkimi krokami zbliża się do nas lato. Już wkrótce na stołach zagoszczą warzywa i owoce, z których przygotujemy pyszne dania obiadowe i wyśmienite desery. Bogactwo i wyjątkowe smaki darów natury sprawią, że wiele osób zapomni na kilka miesięcy o ciężkich mięsnych potrawach i sięgnie po ciekawe receptury wegetariańskie. Odpowiednia oprawa podkreśli piękno przyrządzanych posiłków i zachęci do ich spożycia.

W czym zatem najlepiej podawać warzywa i owoce? Materiałem, który zapewni znakomitą ekspozycję naszym kolorowym kompozycjom będzie transparentne szkło. W wykonanych z niego miskach, szklankach, pucharkach czy dzbankach potrawy i napoje zaprezentują się doskonale, a ich niepowtarzalny wygląd korzystnie wpłynie na nasz apetyt. Szklane naczynia wypełnione zawartością w żywych, wiosennych barwach staną się również estetyczną ozdobą tarasów, balkonów i ogrodów.

Owocowe smakołyki

Prawdziwej przyjemności dostarczy nam z pewnością deser spożywany w naturalnym otoczeniu przy relaksującym śpiewie ptaków. Przydomowy ogród zamieni się wówczas w niezwykły salon ze ścianami z drzew i krzewów oraz niebem zamiast sufitu. Do tak wspaniałej scenerii pasują różnokolorowe owoce zatopione w pysznej bitej śmietanie ozdobionej listkiem mięty. A wszystko podane w pucharkach z bezbarwnego szkła, które świetnie podkreślają wyjątkowe piękno naszego przysmaku i dodatkowo, dzięki swej zaokrąglonej formie, idealnie leżą w dłoniach.

szklane naczynia 5

fot. Galicja dla Twojego Domu

szklane naczynia 7

fot. Galicja dla Twojego Domu

Gdy dokucza upał

Kiedy na zewnątrz jest bardzo gorąco nic tak  skutecznie nie doda nam energii, jak kawa latte na zimno. Zatopione w napoju kostki lodu znakomicie ochłodzą ciało, a specjalna, godna tego wyśmienitego trunku oprawa podkreśli wyjątkową atmosferę spotkań towarzyskich. Kawa latte najlepiej smakuje w wysokich szklankach o nowoczesnym wzornictwie wyposażonych w wygodny w użyciu uchwyt. Orzeźwiającemu napojowi może towarzyszyć domowe ciasto oraz zebrane w ogrodzie owoce i kwiaty ustawione na szklanym stoliku pośród rozkwitającej roślinności. To najlepszy przepis na odpoczynek w gronie najbliższych.

szklane naczynia 3

fot. Galicja dla Twojego Domu

szklane naczynia 4

fot. Galicja dla Twojego Domu

Dla zdrowia i ochłody

W upalne dni zwłaszcza podczas pracy w ogrodzie, ale i relaksu na świeżym powietrzu idealna okaże się zimna woda z limonką lub cytryną i listkiem aromatycznej mięty. Ten smaczny i równocześnie niezwykle łatwy w przygotowaniu napój dodaje sił, wzmacnia, oczyszcza oraz nawadnia organizm. Domowa lemoniada, szczególnie gdy dokucza nam gorąco, powinna być zawsze w zasięgu ręki. Podana w ładnym dzbanku z przeźroczystego szkła i wysokich szklankach lub specjalnych dużych kieliszkach będzie również doskonałą ozdobą każdego przyjęcia na łonie natury.

szklane naczynia 6

fot. Galicja dla Twojego Domu

szklane naczynia 8

fot. Galicja dla Twojego Domu

Na wędrówkę i nie tylko

Podczas spacerów po lesie lub parku, różnego rodzaju weekendowych wędrówek, a także codziennej podróży do pracy czy na uczelnię znakomicie sprawdzą się modne w tym sezonie szklanki-słoiki w dwóch wymiarach. Dobrze dopasowane, wykonane ze stali zakrętki w żywych radosnych kolorach świetnie zabezpieczają zawartość przed wylaniem. Wyposażone w wygodne uchwyty naczynia występują również w wersji z uroczą słomką, która umożliwia komfortowe i częste użytkowanie. Dzięki niej nawet podczas szybkiego marszu nie utracimy cennego napoju i gdy zechcemy, będziemy mogli napić się orzeźwiającej lemoniady, ulubionego soku owocowego lub koktajlu ze świeżych owoców. Wiosenne barwy i atrakcyjny kształt, a także zalety funkcjonalne czynią z tych ładnych naczyń wspaniałą propozycję dla dorosłych i dzieci.

szklane naczynia 1

fot. Galicja dla Twojego Domu

szklane naczynia 2

fot. Galicja dla Twojego Domu

Akcesoria szklane są nie tylko praktyczne, ale również dzięki swej estetycznej, ponadczasowej formie stanowią piękną dekorację pikników i spotkań towarzyskich. Wraz z  umieszczonymi w nich deserami i sałatkami prezentują się wyśmienicie, wprowadzając nas w radosny nastrój i zachęcając do skosztowania każdego z przygotowanych przysmaków.

W materiale wykorzystano informacje oraz zdjęcia produktów marki Galicja dla Twojego Domu:

  • Pucharek 410 ml, cena brutto: 3,50 zł
  • Szklanka Latte 280 ml, cena brutto: 4,62 zł
  • Dzbanek, cena brutto: 9,60 zł
  • Słoik z uchwytem 450 ml, szkło/stal malowana, dostępne kolory: czerwony, niebieski, zielony, żółty, cena brutto: 5,58 zł
  • Słoik ze słomką 450 ml, szkło / stal / tw. sztuczne, dostępne kolory: czerwony, niebieski, zielony, żółty, cena brutto: 4,78 zł

Leave a Reply