Sypialnia black & white

Aranżacja wnętrz na czarno-biało kojarzy się zazwyczaj surowo i nie do końca przyjaźnie. Zazwyczaj stosuje się ją we wnętrzach, gdzie ważne jest wrażenie czystości i sterylności – na przykład w łazience lub kuchni. My natomiast zachęcamy do eksperymentowania. Wystrój wnętrza w czerni i bieli to dobra propozycja także  do sypialni. Nawet bardzo wymyślne w formie elementy w takiej kolorystyce nie stracą klasy.

Biało-czarna aranżacja sypialni może mieć nieco futurystyczny charakter. Podkreślimy go, stosując materiały z lekko połyskujących tkanin i lampy geometrycznych kształtach. Bez obaw – jak wcześniej wspomnieliśmy, dzięki kolorystyce lśniące tkaniny z pewnością nie będą wyglądały tandetnie. Aby podkreślić charakter wnętrza warto powiesić na ścianie fotografie lub obrazy inspirowane twórczością z zakresu science-fiction.

aranzacja sypialni czarno biala

Czarno-biała aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina

Czerń i biel sprawdzą się również, jeśli chodzi o wystrój sypialni w stylu klasycznym.  Często stosując klasykę, zarówno jeśli chodzi o formy mebli, jak i dobór dodatków, boimy się, że całość będzie wyglądała zbyt „dostojnie” i staroświecko. Czerń i biel pomogą nam tego uniknąć. Dzięki zastosowaniu takiej kolorystyki całość będzie wyglądała lekko i oryginalnie. Nawet stylizowany żyrandol uzyska nieco inny charakter.

aranzacja sypialni czarno biala 2

Czarno-biała aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina

Również nieco bardziej odjechana aranżacja sypialni dobrze sprawdzi się w czerni i bieli. Jeśli lubimy oryginalne meble, zwariowane wielkie żyrandole i sztukę nowoczesną – nie ma lepszej kolorystyki niż połączenie bieli z czernią. Wyobraźmy sobie taki wystrój wnętrza w kolorach – aż boją oczy, prawda? Czerń i biel pomagają nieco „uspokoić” całość. Nie oznacza to, że wnętrze powinno być całkowicie pozbawione kolorowych akcentów – przeciwnie, jeden mebel w innym kolorze to dobry pomysł.

aranzacja sypialni czarno biala 3

Czarno-biała aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina

Czerń i biel zachęcają do zabaw z formą. Czarne gięte meble na białym tle sprawią, ze ich piękno będzie bardzo wyraźnie widoczne. Podobnie, jeśli chodzi o op-artowe inspiracje. Czerń i biel pozwolą nam stworzyć wystrój wnętrza w którym kształty nie są przytłoczone zbyt intensywnymi kolorami.

aranzacja sypialni czarno biala 4

Czarno-biała aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina

Jeśli bardziej odpowiada nam negatyw tej aranżacji, czyli białe meble na czarnym tle, również możemy wybrać takie rozwiązanie. Jest to dosyć odważna aranżacja, bowiem rzadko się spotyka wystrój sypialni w taki ciemnych kolorach. Elementów jasnych powinno być sporo, aby tworzyły przeciwwagę dla czerni. Dobrze, jeśli na ścianach pojawią się elementy nadające całości optymistyczny charakter, na przykład dekoracja ścienna w kształcie serca. W przeciwnym razie całość łatwo może stać się ponura.

aranzacja sypialni czarno biala 5

Czarno-biała aranżacja sypialni, fot. Barker and Stonehouse

A tutaj aranżacje sypialni dla tych, którzy wolą więcej kolorów.

Leave a Reply