Wolny kawałek ściany – co z nim zrobić?

Często zdarza się,  że planując wystrój wnętrza zauważamy wolny fragment ściany, którego obecność zaczyna nas powoli denerwować. Co z nim zrobić – odpowiedź jest tylko jedna. Powiesić na nim coś ciekawego. Dzisiaj przedstawiamy oryginalne dekoracje ściany do każdego pomieszczenia.

Chyba każda kobieta zna to uczucie, gdy rano włosy się nie układają, a marynarka leży jakoś gorzej niż zwykle. W takie dni nic nie pomaga lepiej niż krzepiące słowa. Wprawdzie najlepiej je słyszeć od bliskich, jednak na wszelki wypadek możemy je wypisać na ścianie. Dobrym pomysłem mogą być lustrzane litery układające się w optymistyczny napis. Nie tylko podniosą nas na duchu, ale też ożywią wystrój wnętrza. Naprawdę warto wypróbować – w końcu grunt to pozytywne myślenie!

ozdoba na sciane

(Ozdoba na ścianę, fot. Really Linda Barker)

Jeśli dekoracje „z przesłaniem” niezbyt nam przypadają do gustu, być może warto wypróbować coś bardziej abstrakcyjnego. Może to być dekoracja ścienna ułożona z kawałków blachy, taka jak pokazana na zdjęciu. Główny trick polega na tym, by dobrać kolorystykę tak, aby cała aranżacja wnętrza dobrze ze sobą współgrała. Spójrzmy na dekorację przedstawioną na zdjęciu – zieleń i brąz ożywiają beżowe wnętrze, ale jednocześnie przyjemnie uzupełniają jego kolorystykę.

ozdoba na sciane 2

(Ozdoba na ścianę, fot. Really Linda Barker)

Kwiaty we wnętrzu są zawsze mile widziane. Nie możemy ich mieć jednak przez cały rok – a przynamniej nie zawsze takie, jak byśmy chcieli. Aranżacja wnętrza z użyciem kwiatów jest również kłopotliwa, gdy w domu mieszka alergik. Co wówczas zrobić? Rozwiązaniem mogą być kwiaty sztuczne lub… dekoracja ściany z motywem kwiatowym. Oczywiście, jej obecność nie oznacza, ze musimy zrezygnować z prawdziwych kwiatów – akurat tego motywu nigdy nie jest za wiele.

ozdoba na sciane 3

(Ozdoba na ścianę, fot. Really Linda Barker)

Jeśli zastanawiamy się, co powiesić na wolnej ścianie – lustro czy zegar – nie zastanawiajmy się dłużej. Jedno nie musi oznaczać rezygnacji z drugiego. Przykładem może być ta oto dekoracja ściany będąca połączeniem zegara z lustrem. To świetne rozwiązanie jeśli chodzi o wystrój małego mieszkania, gdzie jak wiadomo miejsca nie ma zbyt wiele – również miejsca na ścianach. Warto też zwrócić uwagę na oryginalny design tarczy zegara.

ozdoba na sciane 4

(Ozdoba na ścianę, fot. Really Linda Barker)

Większość z nas marzy o podróżach w dalekie kraje – możemy dać temu wyraz poprzez nasz wystrój wnętrza. Oryginalne, egzotyczne dekoracje wnętrz pomogą pokazać nasze zainteresowania. Spójrzmy na tę oto płaskorzeźbę. Widząc ja nie mamy chyba wątpliwości, ze osoba do której należy taka aranżacja wnętrza jest otwarta na świat i kocha podróże.

ozdoba na sciane 5

(Ozdoba na ścianę, fot. Really Linda Barker)

Zobacz też oryginalne świeczniki

No Responses

Leave a Reply