Drewno we wnętrzu: polskie projekty

Ktoś zapyta – czemu drewno? Bo rok 2017 to wielki powrót natury do naszych wnętrz. Przekonaliśmy się o tym już kilka sezonów temu, kiedy styl skandynawski zaczął być modny. Wtedy projektanci i producenci postawili na minimalizm, prostotę. Dziś dochodzą do tego naturalne materiały.  Drewno daje poczucie bliskości z naturą, poza tym ociepla wnętrze. Daje poczucie przytulnego i klimatycznego wnętrza. Z drewna można zrobić praktycznie wszystko – meble, czy oświetlenie to nie jest problem. Potwierdzeniem tego są polskie projekty dostępne w showroomach Euforma.

drewniane meble nowoczesne 1

Oferta showroomu Euforma

Przygoda z drewnem dla marki Fameg zaczęła się już w XIX wieku, kiedy to Bracia Thonet wyprodukowali pierwsze krzesło. Do dziś projektanci marki w swoich produktach wykorzystują jako główny materiał drewno. Co więcej nieprzerwanie trwa produkcja kultowych już krzeseł A-14 czy A-18 będących wizytówką Famegu. Podobnie 366 Concept bazując na oryginalnych rysunkach Józefa Chierowskiego do produkcji modelu 366, wykorzystuje tylko wysokogatunkowe drewno. A jak jest z nieco młodszymi markami?

drewniane meble nowoczesne 2

Oferta showroomu Euforma

Trendy to jedno, ale projektanci w drewnie widzą ogromny potencjał. Potwierdzeniem tego mogą być projekty Nowymodel.org, która wdraża do produkcji projekty nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu m.in. z drewna. Marka wprowadziła niedawno do oferty stolik kawowy o nieregularnej formie, do którego powstania grupę DŁUTO zainspirowały obrazy słynnego surrealisty, Salvadora Dali. Innowacyjną cechą wyrobu jest taca, występująca w dwóch odmianach – ozdobnych gór bądź głębokich dolin. Ukazuje ona nie tylko piękno materiału, ale również umożliwia magazynowanie drobnych przedmiotów.

drewniane meble nowoczesne 3

Oferta showroomu Euforma

Kolejnym przykładem może być młoda, rodzinna marka Woody Woody. Oferowane przez nich lampy, meble i drobne akcesoria domowe, łączą w sobie inspirację ukochaną Skandynawią, minimalizm i uwielbienie naturalnego drewna. Projektanci marki wiedzą o drewnie prawie wszystko. To pozwala im na tworzenie wyjątkowych, nieco innych projektów jak np. lustro Blossom. Jest to wiecznie kwitnące lustro z ramą z litego drewna dębowego, ozdobione oryginalnym elementem w postaci szklanego flakonu na kwiaty. Flakon znajduje się w drewnianym pierścieniu, pozwalającym na łatwe wyjęcie i np. napełnienie go wodą.

drewniane meble nowoczesne 4

Oferta showroomu Euforma

Warto również zwrócić uwagę na Swallow’s Tail Furniture. W swojej ofercie mają dwa rodzaje mebli, część z litego drewna dębowego i orzechowego, druga część ze sklejki okleinowanej. I to te z drewna cieszą się sporym zainteresowaniem, z resztą wystarczy popatrzeć na takie projekty, jak stół Masiv wykonany z dębowych bali. Jest niepowtarzalny, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. „Nic dwa razy sie nie zdarza”. Żeby powstał, trzeba za każdym razem ułożyć z nieociosanych dębowych bali spójną kompozycję form i odcieni. Wszystko, po to aby nie utracić naturalnej urody drewna.

drewniane meble nowoczesne 5

Oferta showroomu Euforma

Drewno we wnętrzach to jeden z tych trendów, który w naszych wnętrzach zagości na dłużej. Projektanci prześcigają się w pomysłach na jego wykorzystanie, co powoduje, że jest w czym wybierać. A żeby przekonać się jak duża jest oferta mebli i oświetlenia z drewna – trzeba zajrzeć do showroomu Euforma (Bydgoszcz oraz Warszawa).

drewniane meble nowoczesne 6

Oferta showroomu Euforma

drewniane meble nowoczesne 7

Oferta showroomu Euforma

drewniane meble nowoczesne 8

Oferta showroomu Euforma

drewniane meble nowoczesne 9

Oferta showroomu Euforma

drewniane meble nowoczesne 10

Oferta showroomu Euforma

drewniane meble nowoczesne 11

Oferta showroomu Euforma

drewniane meble nowoczesne 12

Oferta showroomu Euforma

drewniane meble nowoczesne 13

Oferta showroomu Euforma

Leave a Reply