Jak odchudzać się zdrowo i skutecznie?

Każda drakońska dieta wpływa negatywnie na nasz organizm. Szybka utrata wagi powoduje równie szybki przyrost wówczas, gdy powrócimy do dawnych nawyków. W odchudzaniu warto wesprzeć się naturalnymi metodami, które nie tylko zbawiennie wpłyną na funkcjonowanie organizmu, ale i przyśpieszą nasze dążenia do zdrowej i szczupłej sylwetki.

Efekt jojo, którego trudno się pozbyć, to tylko jeden ze skutków ubocznych tzw. diety cud. Drakońskie diety może i działają szybko, ale równie szybko należałoby do nich powrócić. Tego typu traktowanie swojego organizmu prowadzi często do odwodnienia. Wtedy, mimo wskaźnika na wadze nie chudniesz, ale jedynie pogarszasz swój ogólny wygląd: cierpią na tym szczególnie cera i paznokcie. Jak walczyć z niechcianą fałdką bez konieczności nadwyrężania zdrowia i ryzyka odwodnienia organizmu?

  • Czego unikać?

Warto ograniczyć te produkty, które zawierają znaczną ilość tłuszczów, szczególnie zwierzęcych, np. tłuste mięsa, wędliny, przetwory mięsne (parówki, kiełbasy, pasztety), chipsy, paluszki, krakersy, orzeszki prażone, przetwory cukiernicze, kremy, sery żółte i pleśniowe, tłuste produkty nabiałowe, dania typu fast food, zapiekanki czy pizze. Spożywanie dużej ilości tego rodzaju produktów nie tylko powoduje przyrost niechcianych kilogramów. Tłuszcz w nich zawarty ma fatalny wpływ na cerę i spowalnia pracę jelit.

Ważną sprawą jest ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie słodyczy. Skutki jedzenia słodyczy przypominają te związane ze spożywaniem tłuszczy: tuczą, nie dostarczają prawie żadnych witamin ani składników mineralnych, a składniki w nich zawarte pogarszają cerę i obciążają żołądek. Puste kalorie dostarcza także alkohol – produkty metabolizmu alkoholu bardzo niekorzystnie wpływają na cerę, włosy i paznokcie.

Pieczywo jasne warto zastąpić pełnoziarnistym, razowym lub żytnim chlebem, najlepiej zawierającym zakwas, a nie drożdże. Ma on znacznie więcej witamin i składników mineralnych, jest także bogaty w błonnik pokarmowy. Zapewnia dłuższe uczucie sytości oraz poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. A duża zawartość witamin z grupy B poprawi wygląd twojej skóry.

Jedz chudy nabiał – w ten sposób dostarczysz organizmowi wiele witamin oraz wapń, który korzystnie wpłynie na stan i wygląd twoich zębów i paznokci. Z kolei warzywa, które z natury są niskokaloryczne a bogate w witaminy, składniki mineralne oraz błonnik. Morskie ryby, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, także pomogą w szybszym spalaniu niepotrzebnych składników, dostarczą odżywcze składniki i bardzo ważne białka i dobre tłuszcze.

  • Nawadniać, ale jak?

W odchudzaniu ilość przyswajanej wody jest tak samo kluczowa, jak dobór odpowiednich pokarmów. Woda oczyszcza nasz organizm, wypłukuje niepotrzebne pozostałości w jelitach, usprawnia trawienie, zapewnia harmonijny obieg płynów organizmie. Pij wodę, soki samodzielnie wyciśnięte z owoców (nie za dużo!) oraz wspomagaj gospodarkę wodną składnikami, które pomogą w prawidłowym funkcjonowaniu. Dobrze jest wspomóc się naturalnymi suplementami diety, ale trzeba wybrać je mądrze – szukaj takich, które zawierają niezbędne mikroelementy, są lekkostrawne, dobrze się wchłaniają oraz mają w sobie składniki, które trudno spotkać w pokarmach, a wspierają przemianę materii. Koniecznie tez sięgnij po takie, które pozbawią organizm z toksyn, ponieważ dzięki oczyszczeniu organizmu, łatwiej będzie ci osiągnąć pożądany skutek w odchudzaniu.

Nowa formuła w odchudzaniu

dietaDo nowinek na rynku należy suplement Acaiberry Slim, który swoją nazwę wziął od głównego składnika, jagody Acai. Egzotyczny owoc od jakiegoś czasu cieszy się dużym zainteresowaniem dietetyków, ze względu na nagromadzenie składników, które oprócz wspierania odchudzania, mają dobroczynny wpływ na cały organizm. Preparat jest naturalny, nie wprowadza do organizmu żadnych chemicznych substancji, które sztucznie wspomagają odchudzanie. Bazując na właściwościach jagody Acai, daje uczucie nasycenia, poprawia energię i witalność, zapobiega zakwaszeniu mięśni i zapewnia ich lepszą wydajność. To ważne, ponieważ każda dieta musi iść w parze z aktywnością fizyczną, a początki na siłowni zwykle wiążą się z tzw. zakwasami.

Nie tylko przed wakacjami

Podczas diety przed urlopem warto przyjrzeć się krytycznie naszym żywieniowym nawykom. Odchudzanie to nie tylko kwestia ładnego wyglądania na plaży. Spróbujmy globalnie pomyśleć o swoim zdrowiu, wszak dobra kondycja organizmu to także dobre samopoczucie, ładna cera, siła do działania i harmonijne funkcjonowanie naszego organizmu.

odchudzanie

Jagoda Acai pochodzi z Brazylii, z puszczy amazońskiej. Brazylijski „cud odżywczy” zawiera w sobie całą gamę niezbędnych składników: od witamin B1, B2, B3, witaminy E, witaminy C, przez minerały, takie jak fosfor, wapń, potas, aż po niezbędne nienasycone kwasy omega 3 i 6 oraz całą gamę antyoksydantów. Owoc wzbogaca organizm w niezbędne dla harmonijnego funkcjonowania składniki i poprawia ogólną kondycję organizmu: wspomaga pracę mięśni i oczyszczanie organizmu z toksyn, stymuluje procesy trawienne, usuwa zmęczenie, reguluje poziom cukrów i tłuszczów w organizmie oraz przyspiesza metabolizm. Dodatkowo przeciwutleniacze zawarte w owocu opóźniają proces starzenia, wpływają odżywczo na cerę oraz normalizują gospodarkę hormonalną.

Leave a Reply