Nowość – pasztet turecki

Nowość przygotowana z myślą o amatorach kuchni tureckiej – pasztet o smaku kebabu. Kremowy pasztet z kurcząt z dodatkiem aromatycznych przypraw i ziół urozmaici smak tostów i kanapek.

Kuchnia turecka wywodzi się z bogatej tradycji kulinarnej Imperium Osmańskiego.Widoczne są w niej takżewpływy kuchni europejskiej – zwłaszcza greckiej oraz orientalnej.Najbardziej charakterystyczną cechą tureckich potraw jest swoboda w łączeniu rozmaitych smaków i składników. Podstawą większości dań jest świeże, wysokiej jakości mięso oraz różnorodne przyprawy. Najpopularniejszą turecką potrawą jest bez wątpienia kebab, który zaaklimatyzował się w wielu krajach Europy jako smaczna i szybka przekąska.

pasztet

(Nowy pasztet wzbogacono o tureckie przyprawy)

Miłośnikom tego dania DROSED poleca Pasztet turecki o smaku kebabu. Jest to najnowszy produkt firmy z linii Kanapki Świata. Tradycyjny pasztet z kurcząt wzbogacono o aromatyczne zioła i przyprawy, takie jak kolendra, oregano, kminek oraz szałwia. Dzięki nim pasztet ma zdecydowany smak oraz wyrazisty aromat. Produkt posiada kremową konsystencję, dlatego z łatwością się rozsmarowuje. Dobrze komponuje się z tradycyjnym pieczywem – białym lub słonecznikowym, tostami, a także z lekko słodkim chlebem tureckim – pide lub fladen.

pasztet turecki

(Pasztet turecki firmy Drosed)

Pasztet turecki o smaku kebabudostępny jest w klasycznej puszce o gramaturze 160 g w cenie 2,39 zł/szt., a także w mniejszym kubku o pojemności 100 g w cenie 1,49 zł/szt.

Produkt łatwo rozpoznać w sklepie, dzięki umieszczonej na opakowaniu fladze tureckiej.

Leave a Reply