Szafy wnękowe – jak przebiega ich montaż?

Szafa wnękowa to mebel, który znajdzie zastosowanie w każdym domy, świetnie organizują miejsce i są idealnym meblem do przechowywania rzeczy, których nie chce się eksponować na wierzchu, czyli może być to sprzęt AGD, ręczniki, pościele, a nawet obuwie. Szafa wnękowa znajdzie swoje zastosowanie w garderobie, sypialni, przedpokoju lub po prostu tam, gdzie można zabudować pustą wnękę. Jak przebiega montaż takiej szafy i dlaczego warto korzystać z mebli tworzonych na wymiar?

Jak zamontować szafę wnękową?

Do zamontowania szafy wnękowej nie będzie potrzebna pomoc fachowców, ale oczywiście, jeśli nie ma się możliwości samodzielnie jej zamontować, to można skorzystać z takiej pomocy. Szafy wnękowe w Tomaszowie Mazowieckim cechują się swoim łatwym montażem, dlatego teraz cały jego proces zostanie przybliżony. Przy montowaniu szafy wnękowej należy najpierw połączyć ze sobą wszystkie elementy, wywiercając w bocznych ściankach szafy otwory, a następnie przykręcić prowadnice. Kolejnymi etapem będzie zamontowanie półek, możliwe, że może nie być w nich fabrycznych otworów na mimośrody, dlatego trzeba je będzie zrobić samemu, następnie trzeba zająć się przykręceniem tylnej ściany i obramowania, warto skorzystać ze wkrętów do drewna i przykręcić wymierzoną tylną ściankę szafy.

Ostatnimi etapami w montażu szafy wnękowej będzie montaż drążka na ubrania, przykręcenie i montaż prowadnicy, która będzie odpowiadać za przesuwanie się drzwi oraz na sam koniec montaż wszystkich szuflad i mniejszych elementów całej szafy. Oczywiście każdy etap może się różnić od rodzaju szafy, dlatego najlepiej będzie korzystać z instrukcji, którą można znaleźć w opakowaniu szafy lub po wpisaniu modelu szafy do przeglądarki internetowej.

Dlaczego warto postawić na meble tworzone na wymiar?

Meble na wymiar w Tomaszowie Mazowieckim są tworzone specjalnie pod wymagania klienta tak, aby dany mebel był idealnie dopasowany do pomieszczenia, niewątpliwą zaletą mebli na wymiar jest właśnie ich dopasowanie oraz jakość.

Leave a Reply