Medalowe wina

Kolejne międzynarodowe sukcesy odniosły wina dostępne na polskim rynku. Złotym medalem na “Sélection Mondiales des Vins 2011″ w Kanadzie zostało nagrodzone wino Enate Chardonnay – 234, produkt hiszpańskiego domu winiarskiego Enate. Jury doceniło również Enate Chardonnay w kategorii ‘VINOFED”.

Drugie “złoto” w tym konkursie jury przyznało winu Nebbiolo Private Reserva (rocznik 2006) meksykańskiej firmy L.A. Cetto, a trzeci złoty medal zdobyło Ébano 6 (rocznik 2008) hiszpańskiego producenta Ébano Vinedos y Bodegas.

wino

(Wino Enat Chardonnay domu winiarskiego Enate)

Medale tym cenniejsze, że konkurencja była wyjątkowo ostra: w ostatniej, osiemnastej już edycji kanadyjskiego konkursu jakości alkoholi brało udział 1620 win 513 producentów z 35 krajów.

Na podium w innym prestiżowym konkursie, „China International Wine Challenge 2011” w Chinach, znalazła się znana również w Polsce włoska marka Allegrini. Międzynarodowe grono ekspertów uhonorowało ją tytułem „Najlepszego wytwórcy wina czerwonego”. To wyjątkowe wyróżnienie zważywszy na fakt, że Chińczycy gustują przede wszystkim w winach francuskich, a tamtejszy rynek jest zdominowany przez trunki z kraju nad Sekwaną.
Importerem i dystrybutorem nagrodzonych win oraz produktów domu winiarskiego Allegrini jest w Polsce firma Partner Center.

Leave a Reply