Pij wyciskane soki, będziesz zdrowy!

Soki ze świeżych owoców, warzyw i ziół to najlepszy sposób na dostarczenie do organizmu składników spożywczych. Te świeżo wyciskane, niepasteryzowane poprawiają pracę naszego wnętrza, zaspokajają apetyt i są niezbędne dla świetnego samopoczucia.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Soku i z tej okazji warto zastanowić się, po co właściwie pić soki, jakie wybrać i jak je spożywać. Soki to nieodłączny element zdrowej kuchni – mówi Regina Bukowska, twórczyni 10-dniowego „Detoxu Sokowego”, promotorka zdrowego stylu życia. W mojej opinii soki po prostu nas leczą – pomagają pozbyć się kłopotów choćby z łamliwymi paznokciami, bezsennością, a nawet nowotworami. Warto spożywać co najmniej dwie szklanki świeżych soków dziennie i choć dwa razy do roku zdecydować się na 10-dniowy detox sokowy – a na pewno szybko zauważymy dobre zmiany, które zachodzą w naszych ciałach.

Napij się soku jeśli…

Jeżeli masz problemy z cerą, odczuwasz napięcie, cierpisz na bezsenność, spadek formy czy dopadł Cię stres – napij się soku! Sok Cię ukoi, wzmocni, doda energii. Może być zamiennikiem posiłku, pysznym deserem, zaspokajającym apetyt na „coś słodkiego”, a także sposobem na niezbędne oczyszczanie naszego organizmu – wyjaśnia Mariusz Budrowski, twórca projektu Odmładzanie na Surowo i pasjonat soków naturalnych. Soki idealnie wpisują się w stwierdzenie Hipokratesa „niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Te słowa nie tylko nie tracą na aktualności, ale wciąż zyskują nowych zwolenników w świecie przetworzonego jedzenia…

Naturalne soki są świetnym rozwiązaniem na zaburzenia trawienia – sok jest rozwiązaniem. Uzupełniają minerały, eliminują wzdęcia, poprawiają pracę jelit – po prostu pomagają odzyskać zdrowie! – konkluduje Regina Bukowska.

Pij soki – to nie jest trudne! 

Może to właśnie dziś jest dobry dzień, by wprowadzić soki do naszej diety. Może to będzie pierwszy krok ku zmianie nawyków żywieniowych? Zacznij od soku po obudzeniu – może zamiast kawy? – rekomenduje Mariusz Budrowski. Od lat promuję picie soku selerowego, tworzę specjalne selerowe wyzwania a ich uczestnicy na własnej skórze mogą zaobserwować niesamowite zmiany w swoim wyglądzie i samopoczuciu raptem po kilku tygodniach codziennego spożywania selera naciowego w postaci soków. Taka selerowa kuracja reguluje ciśnienie, poprawia sen, cerę, ułatwia opróżnianie i przede wszystkim oczyszcza organizm. Warto zacząć od wyciskania selera z jabłkiem – będzie lepszy smak!

Dzięki sokom poprawia się cera, nie boli nas brzuch, jesteśmy pełni energii i czujemy się młodo! Czego chcieć więcej?

Jeśli zaczniemy pić dwie szklanki soków dziennie, szybko zobaczymy rezultaty w postaci poprawy samopoczucia – jest przekonana Regina Bukowska. Zbudujemy świadomość swojego ciała, zaczniemy je obserwować – i to już będzie duży krok w kierunku zmian stylu życia na taki, który pozwoli nam na zachowanie na długie lata witalności, młodości i urody – od samego początku naszego życia aż do jego końca!

Soki to przecież pierwszy posiłek naszych niemowląt zaraz po mleku mamy – wprowadzamy je do diety maleństwa już w pierwszym roku jego życia i obserwujemy, jak cieszy się paletą smaków, poznaje to, co daje nam natura i dzięki temu rośnie i prawidłowo się rozwija.

Pij soki – to nie jest nudne!

Natura dała nam taką różnorodność, że właściwie wciąż możemy odkrywać coś całkiem nowego. Aby to pokazać wymyśliłam program 10–dniowego kolorowego detoxu sokami – moją koncepcję sokoterapii – mówi Regina Bukowska. Projekt polega na tym, że pijemy przez 10 dni tylko i wyłącznie soki, ale nie ma tutaj nudy – każdy dzień to zabawa w kolory i fascynujące karmienie naszych zmysłów. Paleta różnorodności i możliwości, które daje nam natura stanowi świetną motywację, by wytrzymać w terapii sokowej do samego końca, a potem cieszyć się ze spektakularnych efektów.

Może zatem Święto Soków jest dobrym momentem, aby wyposażyć się w dobry sprzęt do wyciskania soków? Warto zainwestować w wyciskarkę z poziomym ślimakiem – uważa Regina Bukowska. Poza tym zwracajmy uwagę na jakość warzyw i owoców, które kupujemy – najlepsze są te, które kupujemy od rolników, traktujących swoje rośliny z miłością – warto ich poszukać w swojej okolicy…

Czy poza wyciskarką i darami natury jeszcze czegoś potrzebujemy? Jedynie chęci i świadomości, że sokami naprawdę możemy rozwiązać nasze zdrowotne problemy. Soki są po prostu świetnym rozwiązaniem na wszelkie dolegliwości, dlatego Święto Soków róbmy sobie codziennie! – apeluje ekspertka.

Leave a Reply