Pomysły na pokój dla chłopca i dziewczynki

Dziś pierwszy dzień szkoły. Nasze pociechy na dobre wróciły do codziennych obowiązków. Po dwóch miesiącach wakacji trzeba na nowo zorganizować pokój dziecka. Zadanie to, choć z pozoru łatwe, w rzeczywistości bywa nie lada wyzwaniem. Dlatego Dekoria.pl przygotowała kilka wskazówek, które pozwolą urządzić modny pokój dziecka zarówno dla córki, jak i syna.

 

pokoj dziewczynki aranzacja fot1

Kolekcja Ashley od Dekoria.pl

Zacznijmy od biurka, które wielu z nas w tym roku będzie musiało zakupić. Standardowe biurko powinno mieć szerokość od 120 do 160 cm, głębokość od 80 do 90 cm, a wysokość od 72 do 75 cm. W przypadku pierwszoklasisty będzie ono nieco niższe i będzie mieć  około 55 cm wysokości. Do biurka koniecznie dobierzmy wygodne krzesła. To, na jakie się zdecydujemy, ma znaczący wpływ na przyszłą postawę dziecka. Powinno być miękkie, z oparciem, a przede wszystkim mieć regulowaną wysokość (taki mebel z pewnością posłuży nam przez wiele lat). Warto pokusić się o zakup krzesła, które jest wyprofilowane w taki sposób, by wymuszało na dziecku utrzymanie poprawnej postawy. W miejscu, które będzie służyć do nauki, konieczne jest dobre oświetlenie. U dzieci praworęcznych światło dzienne powinno padać na biurko z lewej strony lub z przodu. W tym miejscu ustawmy też lampkę. U dzieci leworęcznych światło powinno padać z prawej strony.

Pierwszy dzień w szkole jest oczywiście momentem przełomowym. Dziecko zyskuje nowe obowiązki. By podołał wyzwaniu powinniśmy stworzyć mu komfortowe warunki nie tylko do nauki, ale i wypoczynku czy zabawy (w końcu to ona odgrywa dużą rolę w rozwoju dziecka – rozwija kreatywność i twórcze myślenie). – W zaproponowanej przez nas aranżacji pokoju dziewczynki, dominują róże i fiolety. Zagłówek łóżka wykonano z tapicerowanych paneli, przygotowanych z tkanin Dekoria.pl. Bogate wzornictwo pozwala nam tworzyć rozmaite kompozycje. Tuż obok łóżka znalazło się miejsce na szafkę nocną, na której pomieścimy rozmaite pamiątki i dekoracje. Gładkie tkaniny połączyliśmy z modnymi w tym sezonie kropkami. W wyposażeniu obok wygodnego łóżka znalazły się: lekka, praktyczna pufa-kostka do siedzenia oraz worek (wygodny fotel wypoczynkowy, rehabilitacyjny oraz zabawka dla dzieci). Na drobne skarby, zabawki czy ubrania wybraliśmy tapicerowaną skrzynię, której otwieranie ułatwiają wygodne, samoblokujące się zawiasy, (służące także zapewnieniu bezpieczeństwa poprzez zapobieganie nagłemu opadnięciu wieka). Te i wiele innych produktów znajdziecie w kolekcji Ashley – komentuje Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl. – Z kolei w pokoju chłopca dominują biel i granat. Warto zwrócić uwagę na zagłówek, który został wykonany z palety. To nowy, ale bardzo dobrze odbierany trend w aranżacji wnętrz. Całość dekoracji utrzymana została w morskim klimacie. Narzuta, miękkie siedziska i praktyczne rolety (kolekcja Comics) – wszystkie są ozdobione unikalnym wzorem. Co ważne nie tylko tekstylia utrzymane są w tematyce wystroju. Zadbaliśmy o to, by znalazły się w nim dodatki, takie jak skrzynie podróżne czy podpórki do książek w kształcie żaglówek. Tak urządzony pokój z pewnością przypadnie do gustu małemu podróżnikowi – dodaje.

pokoj dziewczynki aranzacja fot2

Kolekcja Ashley od Dekoria.pl

pokoj dziewczynki aranzacja fot3

Kolekcja Ashley od Dekoria.pl

pokoj chlopca aranzacja fot1

Kolekcja Comics od Dekoria.pl

pokoj chlopca aranzacja fot2

Kolekcja Comics od Dekoria.pl

pokoj chlopca aranzacja fot3

Kolekcja Comics od Dekoria.pl

pokoj chlopca aranzacja fot4

Kolekcja Comics od Dekoria.pl

 

Dziecko, które ma ciekawe urządzony pokój, będzie w nim chętnie spędzać czas, nie tylko na zabawie, ale i nauce. Pozwólmy mu zadecydować o niektórych elementach wystroju, w końcu to jego „małe królestwo”.

Leave a Reply