Kilka pomysłów na zdrowe śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dodaje energii i witalności na cały dzień. Niekiedy jednak nie mamy czasu na poranne śniadanie. Mimo to warto uświadomić sobie, że zjedzenie zdrowego śniadania wpływa na nasz cały dzień. Warto więc wstać wcześniej i spokojnie je zjeść.

Depositphotos 7504775 xl 2015

Jakie produkty wybrać?

Twoje śniadanie powinno być urozmaicone. Znaleźć się w nim powinny produkty z piramidy żywnościowej: owoce, warzywa, białko, produkty zbożowe oraz dobrej jakości tłuszcze.

Pieczywo pełnoziarniste, płatki zbożowe bądź owsiane to idealne produkty zbożowe, po które warto sięgać. Zawierają potrzebne węglowodany, błonnik i składniki mineralne. Z kolei wybierając mleko, pamiętaj, aby nie przekraczało ono 2%. Na śniadanie doskonale sprawdzą się również jogurty i kefiry, a także twarogi czy sery żółte, które są źródłem białka zwierzęcego i wapnia, potrzebnego do prawidłowego rozwoju kości. Pamiętaj także o tym, że gotowe serki homogenizowane nie wpływają dobrze na Twój organizm. Sięgając natomiast po owoce i warzywa, nie musisz zachowywać umiaru. Podane w różnej formie, będą smaczną alternatywą porannego posiłku. Idealnie sprawdzą się jako dodatek do kanapek, past czy naleśników, a także do produktów mlecznych. Wybieraj chude wędliny oraz ryby, takie jak: tuńczyk czy łosoś. Pasta z tych produktów smakuje wyśmienicie! Pamiętaj, aby unikać masła. Przecież kanapkę posmarować możesz hummusem ;-).

Leave a Reply